"Zaklęty krąg", Zbigniew Domino,

"Zaklęty krąg", Zbigniew Domino,

Konkurs z "Zaklętym kręgiem" Zbigniewa Domino

Udostępnij

Fundacja Libroskop, redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl oraz wydawnictwo Studio EMKA zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce autorstwa Zbigniewa Domina pt. " Zaklęty krąg".

O książce:

"Zaklęty krąg" nie jest powieścią. Nie jest też dziennikiem, ani pamiętnikiem. Jest to prawie dokumentalna opowieść o tym, co się działo naprawdę. Opowieść o realnych, z życia wziętych wydarzeniach, w których Zbigniew Domino uczestniczył i był ich świadkiem.  A że główną osnową tej opowieści jest tematyka syberyjsko-kresowa, świadczy to niezbicie, że mimo upływu tylu dziesiątków lat dla wielu Polek i Polaków było to ich życie, ich los. Dla młodszych z kolei był to los ich rodziców i dziadków. Los i przeżycia najczęściej, niestety, tragiczne, których, jak w owym mitycznym zaklętym kręgu, nie sposób z pamięci wyrzucić.

Opinie:

„Autobiograficzna powieść "Syberiada polska" (2001) to utwór świetny, dzieło życia Zbigniewa Domino. Wraz z dwoma następnymi książkami pisarza stanowi przejmującą opowieść o losie mieszkańców małej podolskiej wsi przesiedlonych przez sowietów zimą 1940 roku na Syberię. Jest w niej cierpienie, strach, dramaty, ciepłe uczucia, ludzka solidarność. Nie ma zacietrzewienia i nienawiści, które tłumi zrozumienie, że biedni ludzie nie mogą przeciwstawić się sile konfliktu politycznego i militarnego, ale mogą przetrwać, zachować godność i wrócić do ojczyzny.

Zaklęty krąg, nowa książka Domino, to seria intymnych opowieści o powodach, dla których musiał napisać Syberiadę…, także opis zdumienia tym, jak wielkie poruszenie – zwłaszcza w środowisku Sybiraków i ich potomków – wywołała tamta powieść i jeszcze wzruszające relacje z podróży autora do miejsca zsyłki oraz do utraconej „małej ojczyzny".  Układa się to wszystko w opowieść o sile prozy, o jej mocy sprawczej oraz integrującej. Mówiąc krótko: świetny dokument życia literaturą i życia z literaturą."

Leszek Bugajski

Wydawca: Studio EMKA
Tytuł: Zaklęty krąg
Autor: Zbigniew Domino
Cena katalogowa: 39,90 zł
Dostępna: http://studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=612


Oto pytania konkursowe:


1. Wymień gatunek literacki do którego można zakwalifikować  "Zaklęty krąg"?

2. Jakie pełnił funkcje zawodowe i społeczne?

3. Podaj tytuły jego książek wchodzących w skład cyklu mówiącego o masowej zsyłce Polaków na Sybir?

4.  W którym roku nakręcono "Syberiadę Polską", kto reżyserował film, jak nazywał się główny bohater i kto zagrał główną rolę?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 29 grudnia 2017 na adres mailowy gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując  Konkurs z "Zaklętym kręgiem" Zbigniewa Domino. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Pięć wylosowanych prawidłowych odpowiedzi zostanie  nagrodzonych  egzemplarzami "Zaklętego kręgu" Zbigniewa Domino.

Redakcja Portalu księgarskiego i Fundacji Libroskop wita wszystkich biorących udział w  konkursie  z "Zaklętym kręgiem" Zbigniewa Domino. Redakcyjne  jury stwierdza, iż na konkurs napłynęło  45 odpowiedzi, w tym 43 prawidłowe.
Jury wylosowało z pośród nich 3  zwycięskie osóby, o następujących mailach:

1. glominika@o2.pl
2.  dfaf@o2.pl
3. davidoff5@onet.eu

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Nagrody książkowe prześle Państwu wydawnictwo Studio Emka

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się