Konkurs ze "Skrybą ze Sieny" Melodie Winaver

Konkurs ze "Skrybą ze Sieny" Melodie Winaver

Konkurs ze "Skrybą ze Sieny" Melodie Winaver

Udostępnij

Redakcja Portalu Księgarskiego, Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop oraz poznański Dom Wydawniczy REBIS zapraszają czytelników do wzięcia udziału w konkursie poświęconym powieści historycznej Melodie Winawer "Skryba ze Sieny. Outlander w średniowiecznej scenie".

Nota o książce:

Romans z przeszłością czy bezpieczeństwo teraźniejszości? Nowy Jork, wiek XXI. Po nagłej śmierci brata Beatrice dowiaduje się, że zostawił jej w spadku stary dom w Sienie i powierzył dokończenie badań nad zagadkową historią tego miasta. Wśród dokumentów brata Beatrice natrafia na dziennik artysty z XIV wieku: w jego freskach odkrywa własny wizerunek. Nierozwikłana tajemnica przenosi Beatrice do Sieny w przededniu wybuchu zarazy.

Siena, rok 1347. Gabriele Accorsi śni o ciemnowłosej kobiecie, która stała się dla niego źródłem inspiracji. Gdy niespodziewanie spotyka ją na jawie, jego muza okazuje się równie realna jak spisek, który zagraża nie tylko im obojgu, ale i całemu miastu. Siena i Florencja walczą o dominację, a tymczasem zaraza zbiera pierwsze żniwo. Beatrice i Gabriele, uwikłani w zdradę dzielącą dwa najwspanialsze miasta Toskanii, będą musieli zadecydować, który kraj – i wiek – wybiorą.

Opinie o książce

 Winawer debiutuje powieścią historyczną z zawiłym wątkiem kryminalnym i poruszającą historią miłości, która nie mogła się wydarzyć.To świetna książka oparta na rzetelnych badaniach i twórczych pomysłach.- „Publishers Weekly.

Kilka słów o autorze:

Melodie Winawer jest profesorem neurologii na Uniwersytecie Columbia, autorką licznych artykułów naukowych i rozdziałów specjalistycznych książek. Biegle włada hiszpańskim i francuskim, dobrze zna łacinę i znośnie posługuje się włoskim. Mieszka wraz z rodziną w nowojorskim Brooklynie. "Skryba ze Sieny" jest jej pierwszą powieścią.

Pytania konkursowe:

1. Podaj w jakich dwóch epokach rozgrywa się powieść Melodie Winawer?

2. Czym zajmowała się Winawer przed napisaniem swojej debiutanckiej powieści?

3. Co wzięte z własnego życia zaispirowało Melodie Winawer, która zamieściła to w "Skrybie w Sienie"?

4. Z jakimi tytułami książek porównuje się "Skrybę w Sienie"?

Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 12 sierpnia  2019 na adres mailowy: gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl w tytule wpisując "Konkurs ze "Skrybą ze Sieny" Melodie Winaver. Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami Melodie Winawer "Skryba ze Sieny"

Redakcja Portalu Księgarskiego www.ksiazka.net.pl i Fundacja Laboratorium Kultury Książki Libroskop informują o zakończeniu konkursu ze "Skrybą ze Sieny" Melodie Winaver.  Na konkurs napłynęlo 125 odpowiedzi w tym 119 prawidłowych. Jury wylosowało 3 osoby, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania.

Oto szczęśliwi nagrodzeni posługujący się mailami:

1. glominika@o2.pl

2. opl04@op.pl

3. elff@tlen.pl


Nagrodzonym gratulujemy!

Nagrody książkowe prześle Państwu współorganizator konkursu Fundacja Labratorium Kultury Książki Libroskop  z Wrocławia

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się