"Kraków dla Bejrutu" – w księgarniach ruszyła akcja wsparcia

"Kraków dla Bejrutu" – w księgarniach ruszyła akcja wsparcia

"Kraków dla Bejrutu" – w księgarniach ruszyła akcja wsparcia

Udostępnij

Ruszyła akcja "Kraków dla Bejrutu". Jej celem jest zebranie pieniędzy na pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Każdy, kto do 30 listopada w jednej z dziewięciu księgarń kupi książkę o tematyce bliskowschodniej, dołoży swoją cegiełkę.

Część dochodu ze sprzedaży ma trafić do Polskiej Akcji Humanitarnej, która przekaże je ofiarom sierpniowej eksplozji w Bejrucie.

W akcji udział biorą krakowskie księgarnie: Karakter, Nowa, Spółdzielnia Ogniwo, Massolit, De Revolutionibus Books & Cafe, Główna Księgarnia Naukowa, Bonobo, Lokator i Księgarnia Pod Globusem.

"W Krakowie poczuwamy się do solidarności z ofiarami wybuchu w jej głęboko ludzkim wymiarze, w tym także jako mieszkańcy i przedstawiciele Miasta Literatury UNESCO – tytułu, który w 2019 został przyznany również Bejrutowi. Członkostwo w sieci Miast Literatury UNESCO to bowiem nie tylko wspólne przedsięwzięcia i wymiana dobrych praktyk w obszarze rynku książki i promocji literatury. To także, a może przede wszystkim, budowanie wspólnoty miast i wynikające z niej poczucie odpowiedzialności. Wspólnoty opartej na tym, co w naszych miastach najcenniejsze – unikatowych krajobrazach kulturalnych" – powiedział pełnomocnik Krakowa ds. kultury Robert Piaskowski.

Wyraził przekonanie, że przez literaturę można budować silne międzynarodowe i międzykulturowe partnerstwa, a także nieść realną pomoc.

4 sierpnia w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Zniszczyła ona port i wiele budynków w mieście. Zginęło 190 osób, ponad 6,5 tys. odniosło obrażenia, a co najmniej 250-300 tys. ludzi straciło swoje domy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się