"Schulz, Mueller, Blecher. Genialność minionego",

"Schulz, Mueller, Blecher. Genialność minionego",

Kraków: Spotkanie "Schulz, Mueller, Blecher. Genialność minionego"

Udostępnij

Krakowska kawiarnia Cheder zaprasza na spotkanie literackie, którego bohaterami będą Bruno Schulz, Stanisław Antoni Mueller oraz Max Blecher pt. "Genialność minionego".

Jak smakuje dzieciństwo? Genialnie, bo opisując minione tworzymy mit o własnym życiu. A mityczne opowieści już tak mają: widzą, czują i smakują więcej. O "trochę dziwnych chłopakach" z nadwrażliwej literackiej ferajny z autorami książki Nadkolory i nadaromaty. Schulz, Mueller, Blecher rozmawia Jędrzej Soliński.

Paulina Subocz – literaturoznawca i pedagog. Publikowała m. in. w "Toposie". W swoich badaniach zajmuje się także relacjami między sztuką i literaturą. Obecnie pracuje nad monografią poezji Jana Polkowskiego. Pasjonuje się historią sztuki i teologią. Lubi miód i góry.

Ireneusz Staroń – smakosz prozy Floriana Czarnyszewicza, Józefa Mackiewicza i Mickiewiczowskich Dziadów. Kartograf podróży po twórczości Krzysztofa Koehlera. Publikował m.in. w "Pamiętniku Literackim", "Toposie" i "Arcanach". Notatki ze Wschodu układa w formie reportaży.

Miejsce: Cheder Cafe, ul. Józefa 36, Kraków
Termin: czwartek, 25 stycznia, godz. 18:00

Więcej o publikacji tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się