Krzysztof Pomian laureatem prestiżowej francuskiej nagrody Prix Femina

Krzysztof Pomian laureatem prestiżowej francuskiej nagrody Prix Femina

Krzysztof Pomian laureatem prestiżowej francuskiej nagrody Prix Femina

Udostępnij

Wybitny polski filozof, historyk idei i eseista Krzysztof Pomian został nagrodzony prestiżową francuską nagrodą Prix Femina za całokształt twórczości literackiej.

Prix Femina to przyznawana od 1904 roku francuska nagroda literacka przyznawana przez jury składające się wyłącznie z kobiet. Wyróżnienie jest każdego roku wręczane w czterech kategoriach: dla powieści, powieści zagranicznej, eseju oraz za całokształt twórczości.

Krzysztof Pomian od 1973 roku mieszka i pracuje we Francji. Jury doceniło w szczególności jego monumentalne, trzytomowe dzieło pt. „Le Musée – une histoire mondiale” (pol. Muzeum – historia światowa), które zostało opublikowane przez prestiżowe wydawnictwo Gallimard. Napisany po francusku i wydany w 2020 roku pierwszy tom trylogii zostanie przybliżony polskim czytelnikom dopiero w przyszłym roku za sprawą wydawnictwa słowo/obraz terytoria.

Pomian jest profesorem Centre national de la recherche scientifique – jednej z najważniejszych francuskich jednostek naukowych, a także niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie. W przeszłości był m.in. uczniem i przyjacielem Leszka Kołakowskiego, a także współpracownikiem paryskiej „Kultury”. Jest autorem przeszło tysiąca publikacji – napisanych głównie w językach polskim i francuskim.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się