Ogólnopolska Izba Księgarń
Książka Arety Szpury: „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”

Książka Arety Szpury: „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”

Książka Arety Szpury: „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”

Udostępnij

Areta Szpura „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety". Pierwsza tak przystępna książka pokazująca, jak każdy z nas może uratować świat. Premiera 15.05.2019
Wydawnictwo W.A.B.

A czy ty robisz już coś, aby… uratować świat? Jeszcze kilka lat temu Areta Szpura prowadziła znaną markę Local Heroes i lansowała modę na kolorowe ubrania, które nosiły m.in.: Rihanna, Miley Cyrus czy Justin Bieber. Dziś, jako jedna z najbardziej znanych młodych aktywistek w Polsce, propaguje modę na ratowanie planety. W maju, wraz z wydawnictwem W.A.B., wydaje podręcznik, który w prosty i przyjazny sposób pokaże ci, jak małymi krokami zmienić siebie, a w konsekwencji cały świat.

Czasu jest niewiele. „Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest świadome zmian klimatycznych i ostatnim, które może coś zmienić” – powiedział jakiś czas temu Barack Obama. Areta Szpura wzięła sobie jego słowa do serca, zakasała rękawy i pod hasłem #babysteps zaczęła pokazywać, jak metodą małych kroków wprowadzać nawyki dotyczące ekologicznego stylu życia w duchu zero waste. Robi to bez zbędnego nadęcia i zerojedynkowego podejścia, które często odstrasza młodych ludzi od tego, aby zacząć działać. Na swoim kolorowym, ale też pełnym merytorycznej wiedzy i konkretnych wskazówek, instagramie pokazuje, że zmienianie świata nie jest tak trudne, jak się wszystkim wydaje. Podobne przesłanie ma jej książka o znamiennym tytule: „Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety”.

Poradnik i zbiór fascynujących wywiadów w jednym. To wiedza w pigułce podana w przyjazny i przystępny sposób. Książka pełna pasji i merytoryki, napisana w sposób, który jest w stanie przyswoić sobie absolutnie każdy, kto chce dołączyć do drużyny Arety i ratować z nią naszą niesamowitą planetę! Tej książki nie musisz czytać od pierwszej do ostatniej strony. To wiedza, która działa na zasadzie polecanej przez Aretę metody #babysteps – możesz otworzyć książkę w dowolnym miejscu, poświęcić na nią nawet 5 minut dziennie i krok po kroku wprowadzać do swojego życia dobre nawyki.

Czym jest ekonomia cyrkularna i dlaczego jest tak ważna dla zrównoważonego rozwoju?
Co jeść, aby pozytywnie wpływać nie tylko na swoje zdrowie, ale zdrowie naszej planety? Czym są etyczne podróże? Jak radzić sobie z plastikiem? To tylko niektóre z tematów, które w swojej książce podejmuje Areta Szpura. W rozmowach z autorką uczestniczyli eksperci, profesorzy, blogerzy i specjaliści, m.in.: prof. Szymon Malinowski (Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego), Ewa Chodkiewicz (WWF Polska), Monika Sadowska (Obóz dla Klimatu)
czy Emilia Obrzut (Simple as That).

Areta Szpura od dawna zaliczana jest do grona najbardziej znanych polskich gwiazd social mediów, ale w ciągu dwóch ostatnich lat całkowicie zmieniła kierunek swoich działań. Wiedząc, jak bardzo przemysł tekstylny wpływa na produkcję odpadów na świecie, porzuciła prowadzenie swojej modowej marki i skupiła się na poszukiwaniu sposobów na ratowanie planety. W tym czasie została Kobietą Roku Glamour 2018, wielokrotnie udzielała wywiadów jako ekspertka w temacie ekologii i zero waste, a także wraz z redakcją serwisu noizz zapoczątkowała akcję „Tu pijesz bez słomki”. Książka jest naturalną konsekwencją jej zaangażowania i działań na forum publicznym.

„Jak uratować świat?” zmienia myślenie i podejście do tematu ekologii, zero waste i weganizmu. To książka, która najpierw otworzy ci oczy, potem sprawi, że zaczniesz je ze zdumieniem przecierać, a na końcu zmotywuje do tego, aby zmieniać rzeczywistość. Poradnik pokazuje, że proste wybory konsumenckie wpływają na naszą ogólną świadomość i mają rzeczywisty wpływ na świat. To dzięki tej zmianie myślenia ludzie zaczynają uczestniczyć w zgromadzeniach czy strajkach i tym samym wpływać na decyzje polityków czy prezesów korporacji.

Oczywiście, książka została wydana w możliwie najbardziej ekologiczny sposób.
A czy ty robisz już coś, żeby ratować świat? Nie wiesz jak zacząć?
W takim razie sięgnij po książkę Arety.

Książka dostępna w przedsprzedaży na empik.com
Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się