"Książka do zrobienia",

"Książka do zrobienia",

"Książka do zrobienia". Bodziec, by wydać własną

Udostępnij

Aleksandra Cieślak zdobyła wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books za "Książkę do zrobienia". To najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs książki dziecięcej i młodzieżowej.

Publikacja opowiada w dowcipny sposób o projektowaniu książek, przekazuje wiedzę o literach i typografii, o relacjach między słowem i obrazem, o zasadach kompozycji. Dzięki "Książce do zrobienia" można się poczuć jak pisarz, ilustrator i typograf. - Na rynku jest dużo książek, które zakładają interakcję, zazwyczaj jest to kolorowanie czy łączenie kropek. Ja postawiłam na bardziej intelektualną rozrywkę, założyłam, że może to być publikacja dla osób, które myślą o stworzeniu swojej książki, ale potrzebują bodźca - mówi autorka.

Aleksandra Cieślak przyznaje też, że jej książka nie jest przeznaczona dla dzieci, a dla młodzieży i dorosłych.
- W pewnym momencie, gdy chciałam opowiedzieć o tym, czym dla mnie są książki - że są pomieszaniem światów duchowego i materialnego - stwierdziłam, że język dziecięcy mi nie wystarczy. "Książka do zrobienia" przeznaczona jest dla osób, które mają pojęcie o popkulturze i literaturze, 5-6 latek prawdopodobnie by się w tym nie odnalazł - podkreśla.

Przekonuje też, że rodzice nie powinni czytać nudnych książek i wyjaśnia, dlaczego.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się