Książka na telefon – wspierajmy księgarnie stacjonarne!

Książka na telefon – wspierajmy księgarnie stacjonarne!

Książka na telefon – wspierajmy księgarnie stacjonarne!

Udostępnij

Według badania przeprowadzonego w dniach 17–22 marca 2020 wśród właścicieli 100 księgarń stacjonarnych, 40% księgarń w Polsce upadnie z powodu epidemii, jeśli potrwa ona do połowy kwietnia. Jeśli możesz, wesprzyj lokalne księgarnie stacjonarne.

Księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. lokalne księgarnie stacjonarne to firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek, nie przetrwa epidemii.

Jak można pomóc księgarniom stacjonarnym?

Choć obecny kryzys dotyka nas wszystkich, to jeśli planujesz kupić książki – zamów je w najbliższym czasie w lokalnej księgarni (to najlepszy sposób na wsparcie tych miejsc).

Jak zamówić książkę?

Wybierz księgarnię z listy dostępnej tutaj i skontaktuj się z nią mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe. Poinformuj księgarnię, że dzwonisz z akcji Książka na telefon i zapytaj o tytuł, którego szukasz lub poproś księgarzy o rekomendacje (możesz np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!).

Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Zapraszamy na stronę http://ksiazkanatelefon.pl/

Lista księgarń będzie aktualizowana.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się