Ogólnopolska Izba Księgarń
Książki od Członków Polskiej Izby Książki dla chorych dzieci i ich opiekunów

Książki od Członków Polskiej Izby Książki dla chorych dzieci i ich opiekunów

Książki od Członków Polskiej Izby Książki dla chorych dzieci i ich opiekunów

Udostępnij

Fundacja Ronalda McDonalda zwróciła się do Polskiej Izby Książki z prośbą o ufundowanie książek do biblioteki w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie,  zbudowanym w roku 2015 przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W  Domu Ronalda McDonalda mieszkają rodziny opiekujące się małymi  pacjentami podczas ich leczenia.

 

Prosiliśmy więc Członków naszej Izby nie tylko o książki dla małych dzieci i młodzieży, ale również dla ich opiekunów, którzy często wiele tygodni, a nawet miesięcy towarzyszą dziecku w czasie pobytu w szpitalu. Nie musieliśmy przekonywać wydawców, że ważną częścią terapii jest lektura książek i rozmowa  o nich.
W niespełna 2 tygodnie udało nam się zebrać ok. 300 książek (ponad 90 tytułów).
Książki przekazały następujące wydawnictwa zrzeszone w PIK: Annapurna, Bellona, Biały Kruk, BOSZ, Edgard, Edipresse, Janka wydawnictwo i…, Noir sur Blanc, SIW Znak, Wolters Kluwer, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Za rok poprosimy wydawców o zbiórkę książek dla drugiego w Polsce Domu Ronalda McDonalda, który powstaje w partnerstwie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym przy Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. Będzie to Dom z biblioteką realizujący misję pomagania „Aby rodzina mogła być razem”. Książki już dziś odgrywają ogromną rolę w szpitalu pediatrycznym, gdzie Fundacja prowadzi Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, dbając o bibliotekę na każdym oddziale.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się