Księgarnia Tarabuk znika z mapy Warszawy

Księgarnia Tarabuk znika z mapy Warszawy

Księgarnia Tarabuk znika z mapy Warszawy

Udostępnij

Placówka z Certyfikatem dla małej księgarni, jedna z ulubionych księgarni warszawiaków! Niestety, mimo apelu i petycji nie udało się uratować kultowej warszawskiej księgarni Tarabuk.

“To już jest koniec. Zapraszamy do końca lutego na wyprzedaż (w niedzielę też). Rabaty 30 proc.-90 proc. Pomóżcie nam spłacić bieżące zobowiązania i pokryć koszty likwidacji księgarni” – czytamy na profilu księgarni na Facebooku.

Jak już informowaliśmy, władze dzielnicy Śródmieście ogłosiły przetarg na nowego najemcę lokalu, w którym mieści się księgarnia prowadzona przez Jakuba Bułata.

Księgarnia Tarabuk została założona w 2005 roku na warszawskim Powiślu przez rodzinę Bułatów, szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych księgarni w Warszawie. Zmuszona dwa razy zmieniać swoją lokalizację, zakotwiczyła na Nowym Świecie 63 (wejście od ul. Świętokrzyskiej).

Wyróżnia się ciepłą atmosferą wnętrza i życzliwością obsługi. Nietypowo dobrana oferta nie pomija tematów trudnych – o starości, niepełnosprawności. Można tam znaleźć tytuły sprzed lat, także wydawnictw niszowych. Za zakupy w książkowe księgarz częstuje kawą na trzy sposoby: na miejscu, na wynos lub w innym terminie.

W październiku 2021 roku Instytut Książki przyznał placówce „Certyfikat dla małej księgarni”.

Zarówno w ubiegłym roku, jak i rok wcześniej księgarnia Tarabuk zdobyła wyróżnienie w konkursie Ulubiona Księgarnia Warszawy.

Opinie klientów:

Niesamowity klimat. Zaglądam tam przy okazji, żeby się dowiedzieć, jakiej książki potrzebuję – zawsze gdzieś tam leży przynajmniej jedna”.

Bo u wuja Tarabuka / znajdzie każdy kawał booka / Też gdy nie wie, czego szuka / Czasem wręcz białego kruka / (…To ostatnie to przesada / …Ale miło się tam wpada)

“Jak szukać księgarni z duszą to tylko Tarabuk. W tym miejscu człowiek wchodzi w inny świat, świat książek, historii, bohaterów odcina się od tego co było za drzwiami. Pan Jakub, który prowadzi księgarnie jest pasjonatą, wkłada w swoją pracę całe serce dzięki czemu wchodząc do księgarni czujesz się jakbyś wszedł do jego domu, do jego świata. Warto do takiego miejsca przyprowadzić swoje dzieci, by od młodego nasiąkały tak pięknymi wartościami, bo takich miejsc na mapie Warszawy jest już coraz mniej. Tarabuk jest wyjątkowy w swoim rodzaju!”

“Jeśli przenieść się do innego świata za pomocą księgarni i książek, to tylko za sprawą Tarabuka! Czytając książki z cyklu ‘Cmentarz zapomnianych książek’ Zafona, miałam wrażenie, że Księgarnia Sempere to opis Tarabuka! Doświadczony księgarz, zapach książek, kurz i ta aura to właśnie Tarabuk. Jeśli potrzebuję tytułu, którego nie znajdę w pierwszej lepszej księgarni, idę do Tarabuka, tam dostanę pozycje, której potrzebuję”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się