Najlepsze  Książki na Lato  2018!

Najlepsze Książki na Lato 2018!

Letni sukces Impulsu

Udostępnij

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej "Impuls" możemy kupić Najlepsze Książki na Lato 2018!

Początkiem lipca 2018 poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu najlepszych książek na lato 2018 organizowany przez wortal Granice.pl. 48 nowości wydawniczych rywalizowało w 13 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na lato 2018". W głosowaniu oddano ponad 50 tysięcy głosów. Które książki wydane w ostatnich miesiącach warto zabrać na wakacyjny wyjazd? Już podpowiadamy:

 W tegorocznej edycji finału decyzją internautów najlepszą książką na lato 2018 w kategorii Proza polska została wyjątkowa publikacja Przemysława k. Paszowskiego pt. Pragnę kocham nienawidzę.


 Natomiast również decyzją internautów najlepszą książką na lato 2018 w kategorii Poradniki została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczki. 

Autorom gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: Najlepsze Książki na Lato 2018!  Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

O książkach:

                                                                                                                                              

                                                           

 


 Najlepszą książką na lato 2018 w kategorii Proza polska została wyjątkowa publikacja Przemysława k. Paszowskiego pt. Pragnę kocham nienawidzę.

POLECA IMPULS


Krzysztof to zgorzkniały i zamknięty w sobie mężczyzna po pięćdziesiątce. Najlepiej czuje się w towarzystwie dobrej whisky, która jako jedyna o nic go nie pyta. Jego, wydawałoby się, uporządkowany świat burzy jedna informacja. W rezultacie Krzysztof musi opuścić swoje schronienie, aby podjąć jeszcze raz walkę z demonami przeszłości i samym sobą. Wyrusza w podróż, podczas której tłamszone przez lata emocje i przeżycia zaczynają wygrywać. Rozpoczyna bolesne wspomnienia o swojej młodości, która przypadła na okres powstania Solidarności i stanu wojennego. 

Pragnę, Kocham, Nienawidzę to niezwykle duszna powieść o miłości, przyjaźni, ideałach, marzeniach i poszukiwaniu samego siebie. Krzysztof bezlitośnie rozlicza się z dokonanymi przez siebie i swoich przyjaciół wyborami. Uświadamia sobie, że miłość może być destrukcyjna, przyjaźń można zabić jedną decyzją, ideały są utopią, o której szybko się zapomina w starciu z brutalną rzeczywistością, a marzenia – dla słabych. Główny bohater, sięgając do zakamarków pamięci, przechodzi swoiste katharsis. Pokonuje nienawiść i żal. Jednak z przerażeniem odkrywa, że mimo to nie udaje mu się odzyskać wymarzonej harmonii... (zapraszamy do książki)

 


  W kategorii Poradniki najlepszą książką tego lata została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczkiWchodząca w skład serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”, która to ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946. 

Poleca Impuls
Mężczyzna i kobieta wspólne cele, lecz różne drogi mają przed sobą, bo życie od każdego z nich innej służby wymaga, inne na każdego wkłada obowiązki.

Składają się na to przyczyny rozmaite, zbyt zawiłe, by je tutaj można było roztrząsać. Samo podkreślanie tej różnicy wystarcza dla objaśnienia stanowiska, jakie zajęła miss Agnes Baden-Powell w swoim podręczniku dla Dziewcząt-Przewodniczek.

Siostra gienerała sir Roberta Baden-Powell, twórcy skautingu dla młodzieży, towarzyszka jego wypraw i podróży, ułożyła szereg ćwiczeń skautowych dla dziewczynek, oparty na systemie kształcenia Przewodników w angielskiej straży pogranicznej na północy Indyi.

Dzikie stoki gór Himalaja są widownią nieustannej walki dzikich plemion tubylczych z Europejczykami. Wśród zrębów i nieprzebytych przepaści ginie setki żołnierzy angielskich, bez pomocy i ratunku. A chytrość, przebiegłość i sprawność fizyczna górali zwycięża odwagę osobistą i sztukę żołnierską wojska regularnego. Zadaniem Przewodników jest niesienie pomocy ofiarom, skazanym na zagładę. — Do grona ich są wybierane tylko jednostki, które przez odpowiednie ćwiczenia zdobędą umiejętność niesienia pomocy w każdym wypadku, wykażą osobistą odwagę, zdolność pokonywania trudności, radzenia sobie w niebezpieczeństwie, gotowość podjęcia każdej pracy, spełnienia każdej przysługi. Przewodnicy prowadzą życie obozowe, muszą więc ustawiać namioty, przygotować żywność, zacerować dziurę lub uszyć ubranie, jeżeli nie można nabyć gotowego, a nawet uczą się wyrabiać własnoręcznie sprzęty domowe, w razie potrzeby.

Przebywając w najdzikszej części kraju, są wtajemniczeni w życie przyrody, znają zwierzęta i ich zwyczaje, umieją rozpoznawać rośliny i zużytkowywać je do swoich celów... (zapraszamy do książki)


 

 

Oficyna Wydawnicza "Impuls"
poleca i rekomenduje Wszystkim Czytelnikom nasze
NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA LATO 2018! 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się