Ogólnopolska Izba Księgarń
Lewandowski bohaterem komiksu Marvela

Lewandowski bohaterem komiksu Marvela

Lewandowski bohaterem komiksu Marvela

Udostępnij

Do Mundialu zostały 4 dni. Z okazji nadchodzącego wydarzenia gigant Marvel Comics wydał serię 13 komiksów, a w jednym z nich pojawia się nie kto inny jak Robert Lewandowski.

Lewandowski pojawia się w serii o wymownym tytule: „Strzeż się tej trójki". Kadr przedstawia polskiego piłkarza tuż po zdobyciu bramki. Podpis do ilustracji: „Od polskiego strzelca, supergwiazdy Roberta Lewandowskiego oczekuje się, że będzie siłą napędzającą Polskę. Czy jeden człowiek jest w stanie udźwignąć na swych barkach tak ciężkie brzemię?".

Sputnik poprosił o komentarz kulturoznawcę, specjalistę w dziedzinie komiksów Daniela Tamkuna.

— To miły akcent ze strony Marvela i potwierdza status Lewandowskiego jako gwiazdy. Przy czym pamiętajmy, że pojawia się w jednym kadrze, a komiks nie jest o nim, tylko o Mundialu. Trudno o bardziej rozpoznawalny symbol polskiej drużyny niż nasz król strzelców.

Jednak trochę się dziwię, czemu media tak to nagłaśniają. Chyba przez skojarzenie, że Marvel to duża marka i robi komiks o Lewandowskim.

— Wcześniej w Marvelu pojawiali sie Polacy?

 -
Tak, okazjonalnie pojawiały się postaci z historii i mediów, jak Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła, czy Andrzej Duda, oraz mnóstwo fikcyjnych postaci pobocznych. Przy czym teraz mowa o uniwersum Marvela z Kapitanem Ameryka, Iron Manem itp. Komiks z Lewandowskim nie ma z tym nic wspólnego. To komiks reklamowy na Mundial, osadzony w naszej rzeczywistości.

— A co sądzisz o podpisie do kadru z Lewandowskim? Bo ja mam wrażenie, że wbito lekką szpileczkę Polsce: po pierwsze drużynie (jakby tylko Lewandowski dobrze grał, reszta się nie liczy), a po drugie można by dopatrzeć się głębszego sensu…

— Najwięcej miejsca w tych epizodach poświęcono gwiazdom — Ronaldo i Messiemu, a o ich drużynach ledwie wspomniano. Nie sądzę, żeby była w tym złośliwość.

No cóż, niebawem dowiemy się, „czy jeden człowiek jest w stanie udźwignąć na swych barkach tak ciężkie brzemię" i czy to brzemię rzeczywiście jest ciężkie. Jedno jest pewne — będzie bardzo ciekawie!

źródło:
https://pl.sputniknews.com


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się