"Licho wie", Agnieszka Taborska, BOSZ

"Licho wie", Agnieszka Taborska, BOSZ

Licho wie - premiera wydawnicza Wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się książki „Licho wie”, będącej kontynuacją wyjątkowej książki dziecięcej –  Licho i inni” – laureata nagrody Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2014 przyznanej na Festiwalu Literatury dla Dzieci. „Licho wie” to efekt współpracy duetu: znakomitej pisarki literatury dla dzieci i dorosłych, Agnieszki Taborskiej, oraz wybitnego ilustratora i projektanta, Lecha Majewskiego.

Nawiązując do polskiego folkloru i ludowych baśni, "Licho wie" przewrotnie traktuje tradycję przedstawiania postaci Licha jako niszczyciela porządku. Tutaj Licha porządek przywracają. Krótki rozdział poświęcony jest każdemu z zamieszkujących Polskę trzynastu Lich. Strzegą one konkretnych miejsc (Licho Małopolskie, Pomorskie, Warszawskie,Krakowskie, Łowickie, Bydgoskie czy Podhalańskie) bądź zajmują się problemami ogólnokrajowymi (Licho Urzędowe,Ekologiczne, Nocne, Meteorologiczne,Grzybowe i Zwierzęce).


Za pomocą dowcipnej, często zaskakującej fabuły autorka uwrażliwia czytelnika na istotne problemy: skażenie środowiska, złe traktowanie zwierząt czy piractwo drogowe. Opowieść odznacza się znanym z innych książek Agnieszki Taborskiej ciepłem i optymizmem.
Ilustracje Lecha Majewskiego świetnie wykorzystują zawarty w tekście humor. Młody czytelnik dowiaduje się, że – pomagając Lichom – może przyczynić się do polepszenia świata. Lektura dla wszystkich od 6 do 100 lat.

Tytuł: Licho wie
Autor: Agnieszka Taborska
Projekt graficzny i ilustracje: Lech Majewski
Język publikacji: polski
Wydawca: wydawnictwo BOSZ
Miejsce i rok wydania: Olszanica 2018
Wydanie: I
Objętość: 44 strony
Ilustracje: 46
Format: 205 × 275 mm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7576-334-8
Cena katalogowa: 24,90 zł


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się