List otwarty redakcji Wydawnictwa Ossolineum

List otwarty redakcji Wydawnictwa Ossolineum

List otwarty redakcji Wydawnictwa Ossolineum

Udostępnij

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,
w związku z pojawiającymi się w prasie i mediach społecznościowych wyrazami zaniepokojenia sytuacją w Wydawnictwie Ossolineum, które jest integralną częścią Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, czujemy, że jako redakcja powinniśmy zabrać w tej sprawie głos: trwałość oraz profil wydawniczy oficyny nie są w żaden sposób zagrożone.

Doniesienia dotyczące nieprzemyślanych i nagłych zmian personalnych na stanowisku redaktora naczelnego Wydawnictwa są nieprawdziwe. W ciągu niespełna pięciu lat funkcjonowania redakcji pod kierownictwem Dariusza Sośnickiego z kilkuosobowego zespołu odeszło łącznie dziesięcioro wykwalifikowanych pracowników. Tak częsta rotacja zagrażała stabilnemu funkcjonowaniu oficyny. Zakończenie współpracy z redaktorem Sośnickim wynikało z troski o dobro Wydawnictwa oraz zatrudnionych w nim osób.

Wkład redaktora Sośnickiego w tworzenie nowego profilu Wydawnictwa Ossolineum jest ważny, jednak książki, które ukazywały i ukazują się nakładem naszej oficyny, są wynikiem pracy całego zespołu, jak również jej współpracowników.


Zapewniamy, że nasze decyzje wydawnicze są autonomiczne, o czym świadczą publikowane przez Ossolineum książki.

Zespół Wydawnictwa Ossolineum


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się