Literacka Podróż Hestii - koniec rozdziału pierwszego

Literacka Podróż Hestii - koniec rozdziału pierwszego

Literacka Podróż Hestii - koniec rozdziału pierwszego

Udostępnij

76 tytułów zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu Literacka Podróż Hestii. Literacka Podróż Hestii to konkurs i nagroda dla autorów umiejętnie kierujących ciekawość młodego czytelnika w stronę współczesnych tematów i klasycznych form pisarskich. 

Ten nowy projekt literacki realizuje Fundacja Artystyczna Podróż Hestii we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Fundatorem inicjatywy jest ERGO Hestia SA, będąca równocześnie Partnerem Strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, w ramach której przygotowano rezydencje literackie w krakowskim mieszkaniu Noblistki.

Do 1. edycji konkursu zgłoszono 76 tytułów wydanych w Polsce w roku 2020, tworzonych w języku polskim i przeznaczonych dla odbiorcy w wieku 10-15 lat. Nagroda Literacka Podróż Hestii – w postaci 50 tysięcy złotych – przyznana zostanie autorowi lub autorce najlepszego tytułu. Nominacje do Nagrody zostaną ogłoszone pod koniec czerwca 2021 roku, a tytuł zwycięskiej książki – w listopad.

Literacka Podróż Hestii wskazuje na potrzebę nowego podejścia do twórczości literackiej, kierowanej do dzieci i młodzieży. To z jednej strony konkurs na najlepszą książkę, z drugiej - nagroda dla autorów umiejętnie łączących współczesną narrację z klasycznymi formami pisarskimi. Idea konkursu koncentruje się przede wszystkim wokół wartości edukacyjnych. Literacka Podróż Hestii wskazuje bowiem na tytuły, które mają szansę pozostać na długo w kanonie literatury dziecięco-młodzieżowej. W polu konkursowej aktywności nie brakuje miejsca na głos odbiorcy: czytelnika, rodziców, edukatorów i instytucji wspierających rozwój młodego pokolenia.

Więcej o konkursie i nagrodzie:

www.literackapodrozhestii.pl

 

FB: LiterackaPodrozHestii

IG: @literackapodrozhestii


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się