Literatura pod napięciem: Gombrowicz, geniusz

Literatura pod napięciem: Gombrowicz, geniusz

Literatura pod napięciem: Gombrowicz, geniusz

Udostępnij

We wtorek Wrocławski Dom Literatury zaprasza do Klubu Proza na spotkanie w Klementyną Suchanow, autorką książki „Gombrowicz. Ja, geniusz” (Wydawnictwo Czarne). Suchanow jako pierwsza podjęła się napisania całościowej biografii twórcy „Ferdydurke”.

Autorka przez lata zbierała materiały, prowadziła rozmowy i podróżowała śladami Gombrowicza. Spotkanie poprowadzi Stanisław Bereś, literaturoznawca, historyk literatury i wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.

Efektem jest monumentalne dzieło, w którym odbija się nie tylko Itek/Witold, ale także fermentująca kulturowo Europa XX wieku na tle skomplikowanych historycznych wydarzeń.

Spotkanie z autorką poprowadzi Stanisław Bereś, literaturoznawca, historyk literatury i wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę „Gombrowicz. Ja, geniusz” (w promocyjnej cenie), o co zadba krainaksiazek.pl.

Czas: wtorek 5 grudnia, godz. 19:00
Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)
Prowadzenie: Stanisław Bereś

Wstęp wolny

Partnerem Literatury pod napięciem jest TAURON Polska Energia.

Kilka słów o autorce:

Klementyna Suchanow - od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza oraz historii i literatury Ameryki Łacińskiej. Autorka „Argentyńskich przygód Gombrowicza” (2005) i „Królowej Karaibów” (2013).

Nota o książce:

„Gombrowicz. Ja, geniusz” to podróż pełna zagadek i znaków zapytania. Zaczyna się na długo przed 1904 rokiem i kończy śmiercią pisarza. To nie tylko podróż, w czasie której z nieopierzonego ziemiańskiego syna wyrośnie pewny swej indywidualności twórca, kreujący zupełnie nowy język filozof i w końcu zmęczony sławą człowiek, to również wędrówka przez kompleksy polskiej – i nie tylko – literatury, historii, tradycji i obyczajowości.


Czas: wtorek 5 grudnia, godz. 19:00
Miejsce: klub Proza (Przejście Garncarskie 2)
Wstęp: wolny


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się