Literatura polska na Festiwalu „Leipzig liest extra”

Literatura polska na Festiwalu „Leipzig liest extra”

Literatura polska na Festiwalu „Leipzig liest extra”

Udostępnij

W tym roku targi książki w Lipsku nie odbędą się w tradycyjnej formule stacjonarnej. Instytut Książki wspólnie z lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie oraz niemieckimi wydawcami przygotował jednak cztery wydarzenia online w ramach festiwalu „Leipzig liest extra”, który rozpoczął się wczoraj.

Poniżej przedstawiamy nasz program: 

28 maja

Spotkanie z Jakubem Małeckim wokół premiery niemieckiego przekładu „Rdzy” Jakuba Małeckiego („Rost”, Secession Verlag, tłum. Renate Schmidgall). Otwarte spotkanie online poprowadzi Hans-Christian Trepte.

29 maja

Dyskusja wokół poezji Adama Zagajewskiego i jej recepcji w Niemczech (w maju miała miejsce premiera „Poezji dla początkujących”, Carl Hanser Verlag GmbH & Co.). W spotkaniu prowadzonym przez Bernda Karwena wezmą udział literaturoznawcy: Hans-Christian Trepte i Krzysztof Cieślik.

29 maja

Rozmowa o niemieckich wątkach w wojennym życiorysie Leopolda Tyrmanda w związku z niemieckim wydaniem powieści „Filip” (Frankfurter Verlagsanstalt) w tłumaczeniu Petera Olivera Löwa, z udziałem tłumacza oraz biografa Tyrmanda – Marcela Woźniaka.

30 maja

Dyskusja o niebezpiecznych związkach DDR-PRL z udziałem Markusa Meckela w roli gospodarza oraz historyka Tytusa Jaskułowskiego i dziennikarza Filipa Gańczaka.

*** 

Wszystkie spotkania odbędą się online. Dokładne godziny i linki będą dostępne w programie festiwalu na tej stronie i w kanałach komunikacji Instytutu Książki oraz Instytutu Polskiego w Berlinie.

Zapisy wideo wszystkich dyskusji będą dostępne także po zakończeniu imprezy na naszych stronach www i w kanałach społecznościowych (w obu wersjach językowych).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się