Rynek ksiązki
Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, Magdalena Wiśniewska

Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, Magdalena Wiśniewska

Magdalena Wiśniewska laureatką konkursu Biedronki "Piórko 2018" w kategorii tekst

Udostępnij

Magdalena Wiśniewska, która uczy obcokrajowców języka polskiego, została laureatką pierwszego etapu konkursu „Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Jej opowieść o małym chłopcu, mieszkającym w indyjskiej wiosce na skraju dżungli, urzekła jury niezwykle plastycznym, pobudzającym wyobraźnię językiem. – Dzięki tej bajce znikają bariery, które ograniczają nas na co dzień – uznali jurorzy. W drugim etapie konkursu wybrane zostaną ilustracje do zwycięskiej pracy.

 

Dzień ogłoszenia laureata w kategorii tekst jest jednocześnie inauguracją drugiego etapu konkursu, skierowanego do debiutujących ilustratorów. – Do 16 lipca br. można nadsyłać grafiki obrazujące opowieść Magdaleny Wiśniewskiej. Zwycięzcy obu etapów konkursu otrzymają po 100 tys. zł. Ich prace – tekst i ilustracje – zostaną wydane w formie książki, która już w listopadzie trafi do sklepów Biedronka w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Gorąco zachęcamy wszystkich ilustratorów amatorów do spróbowania sił w naszym konkursie – mówi Anetta Jaworska–Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Zdjęcie drugie - od lewej:

  • Bohdan Butenko, członek Kapituły Nagrody w kategorii ilustracje
  • Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR, Jeronimo Martins Polska S.A.
  • Agnieszka Karp-Szymańska, przewodnicząca Kapituły Nagrody w kategorii tekst
  • Magdalena Wiśniewska, laureatka konkursu „Piórko 2018” w kategorii tekst
  • Katarzyna Scheer, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, Jeronimo Martins Polska S.A.

Biogram laureatki konkursu „Piórko 2018”

Magdalena Wiśniewska jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie równolegle z filologią polską studiowała historię sztuki. Uczy obcokrajowców języka polskiego, pracuje także w postprodukcji filmowej. Lubi literaturę i podróże – aktualnie kończy pracę nad książką o wyprawie na Kaukaz. Interesuje się wieloma dziedzinami sztuki, m.in. filmem, operą, baletem.

Pani Magdalena kocha zwierzęta i przyrodę, w których znajduje niewyczerpane źródło inspiracji. Często zmienia miejsce pobytu – z Warszawy na otoczony rozległymi ogrodami dom na wsi.

Bajka o małym Saju

Bohaterem opowieści stworzonej przez Magdalenę Wiśniewską jest mały chłopiec Saj, mieszkający wraz z rodzicami i starszą siostrą Priją w indyjskiej wiosce, na granicy dżungli. Za oknem pokoju Saja rośnie drzewo granatu, od którego to zaczyna się niezwykła opowieść nakreślona przez laureatkę.

- Tekst zabiera nas w piękny, otwarty świat nieskrępowanej wyobraźni, pozwalając dostrzec magię w błahej z pozoru rzeczywistości. Bez wychodzenia z domu możemy zwiedzać odległe krainy i poznawać odmienne kultury. Poprzez utożsamienie się z głównym bohaterem młody czytelnik odkrywa, że nawet w odległych zakątkach świata więcej nas łączy niż dzieli – czytamy w uzasadnieniu werdyktu jury.

Do pierwszego etapu czwartej edycji konkursu „Piórko” zgłoszono ponad 3300 tekstów. Prace oceniano za: warstwę językową, jakość artystyczną, oryginalność, a także ich dopasowanie do możliwości poznawczych dziecka w wieku od 4 do 10 lat.

Sieć Biedronka organizuje konkurs „Piórko” od 2015 r. Do tej pory w jego ramach ukazały się trzy książki dla dzieci: „Szary domek”, „Córka bajarza” i „Nieustraszony Strach na Wróble”. Wszystkie zostały entuzjastycznie przyjęte przez czytelników i sprzedały się łącznie w ponad 120 tys. egzemplarzy.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu, w tym jego regulamin, można znaleźć na stronie internetowej: www.piorko2018.biedronka.pl.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się