Biblioteka Publiczna w Obornikach Śląskich

Biblioteka Publiczna w Obornikach Śląskich

MAK+ w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich

Udostępnij

Od dzisiaj Biblioteka Publiczna w Obornikach Śląskich dołączyła do grona użytkowników systemu MAK+, który nie tylko usprawni pracę bibliotekarzy, ale przede wszystkim ułatwi czytelnikom dostęp do biblioteki i jej zasobów. Indywidualne konto dla każdego użytkownika stworzy m.in. możliwość zdalnego zamawiania książek. System generuje automatyczne powiadomienia o terminie zwrotu lub o realizacji zamówienia.

MAK+ (MakPlus) – jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2 216 bibliotekach (w 902 bibliotekach głównych i 1 314 filiach), co stanowi ok. 27,38% spośród wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Obecnie w systemie MAK+ dostępne są moduły: gromadzenie, katalog, magazyn, wypożyczalnia, czytelnia, raporty, skontrum, windykacja. MAK+ umożliwia katalogowanie książek, wydawnictw ciągłych, audiobooków, filmów, starodruków, artykułów, nut, dokumentów elektronicznych czy dźwięku.

Podstawową cechą odróżniającą system MAK+ od wszystkich innych systemów katalogowych jest fakt, że biblioteki katalogują i udostępniają swoje zbiory jednocześnie w dwóch miejscach: na swojej stronie www oraz na stronie szukamksiążki.pl. Wg stanu na dzień 20 lutego 2018 roku, na stronie szukamksiążki.pl dostępnych jest 19 947 000 egzemplarzy książek. Dziennie przybywa ich średnio 4 923. Jest to największy serwis tego typu w Polsce.

Więcej informacji o systemie MAK+: www.makplus.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się