Marcin Harlender „O tym, o czym nie przeczytacie w książce, czyli Czasami widzę to, czego nie ma”

Marcin Harlender „O tym, o czym nie przeczytacie w książce, czyli Czasami widzę to, czego nie ma”

Marcin Harlender „O tym, o czym nie przeczytacie w książce, czyli Czasami widzę to, czego nie ma”

Udostępnij

Spotkanie i promocja najnowszej książki Marcina Harlendera w Galerii Entropia we Wrocławiu zainaugurują wystawę unikalnych materiałów filmowych z działań i performansów tego artysty. Zapraszamy w dniach 9-12 kwietnia. 

Wystawa, spotkanie i promocja książki, działania, malarstwo, obiekty, video.
 
„O tym, o czym nie przeczytacie w książce czyli czasami widzę to, czego nie ma” Marcina Harlendera to kilkudniowa audio-wizualna podróż przez świat obiektów i obrazów z różnych okresów. Od „Rozjechanego wiadra” z 1978 r, przez „Białe kreski” po Krzywe kółka z 2023. Cykl zdarzeń towarzyszy prezentacji wydanej właśnie przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki książce poświęconej artyście. Jak pisze Cezary Kaszewski, redaktor i pomysłodawca publikacji, „Dla młodych artystów wrocławskich, Harlender jest malarzem ważnym, swoistym mitem. Album pokazuje część jego malarskiej twórczości, przywołuje historyczne performansy.  Książkę z wypowiedziami krytyków sztuki, dziennikarzy, artystów, historyków sztuki, ilustrują obrazy Artysty. Autorzy, którzy napisali o Nim tylko jedno zdanie nawiązują do ważnego gestu Harlendera. Artysta jedną białą kreską, namalowaną pod mostem Warszawskim, wszedł do historii polskiego street-artu. Harlender od ponad 30. lat jest związany z Galerią Entropia. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj album się ujawnia.”  Krótka, efemeryczna wystawa rozpocznie się od spotkania i promocji książki. Przez następne dni będą zachodzić „przemiany i przekroczenia” oraz „hipnagogiczne zjawiska entoptyczne”. Galeria Entropia zaprezentuje unikalne materiały filmowe z działań i performansów Marcina Harlendera.
 
Szczegóły na stronie www.entropia.art.pl
 
Współpraca kuratorska: Mariusz Jodko

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się