Marek i Tomasz Sekielscy oraz Ewa Ewart z nagrodami Pióro Nadziei

Marek i Tomasz Sekielscy oraz Ewa Ewart z nagrodami Pióro Nadziei

Marek i Tomasz Sekielscy oraz Ewa Ewart z nagrodami Pióro Nadziei za walkę o prawa człowieka

Udostępnij

27. lutego odbyło się wręczenie nagród medialnych Pióro Nadziei, przyznawanych przez nas osobom, które swoją pracą przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz praw człowieka. Jury konkursu zdecydowało, że statuetkę otrzymają Marek i Tomasz Sekielscy, twórcy filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”. Nagrodę specjalną, w jubileuszowym, 30. roku działalności Amnesty International w Polsce, otrzymała Ewa Ewart.

Oglądnij pełną relację ze spotkania na nagraniu na Facebooku>>>

Nagroda „Pióro Nadziei” trafia do osób, które zwracają uwagę opinii publicznej na przypadki łamania praw człowieka, są społecznie zaangażowane i swoją pracą przyczyniają się do pozytywnej zmiany na rzecz przestrzegania praw człowieka.


W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu Pióra Nadziei 2019 jury zaznaczyło:

„Dokument <<Tylko nie mów nikomu>> to przykład dziennikarstwa, które ma ogromny wpływ na prawa człowieka. Siły oddziaływania tego filmu nie da się przecenić. Liczba widzów, jak również dyskusja jaką film rozpoczął pokazują, że długotrwały problem krzywdzenia dzieci i bezkarności księży został raz na zawsze wyciągnięty na powierzchnię i nie da go się już ukryć i przemilczeć”.

„W filmie <<Tylko nie mów nikomu>> autorzy dali głos tym, którzy w polskim społeczeństwie są często niesłyszani i niewidzialni, a jeśli odważą się mówić o swoim doświadczeniu spotykają się nieraz z ostracyzmem i próbami uciszenia” – dodaje jury (pełna treść uzasadnienia dostępna na stronie amnesty.org.pl>>).

Statuetkę za całokształt pracy dziennikarskiej na rzecz praw człowieka z rąk Draginji Nadaždin, dyrektorki Amnesty International w Polsce odebrała Ewa Ewart.

Decyzja o przyznaniu nagrody specjalnej właśnie jej zapadła po głosowaniu przez członków i członkinie Stowarzyszenia. Dziękujemy za Wasze głosy!

„Dla Amnesty International jako organizacji działającej na rzecz praw człowieka i próbującej nagłośnić przypadki naruszeń praw człowieka na całym świecie, niezwykle ważne jest, że Pani Ewa Ewart we wszystkich swoich pracach uświadamia widzom, jak ważne rzeczy dzieją się na świecie i nawet jeśli nie dzieją się tutaj, to dzieją się teraz” – powiedziała Draginja Nadaždin.

„Dobry reportaż o prawach człowieka nie powstaje jednak łatwo. Pani Ewo, oddając głos na Panią, nasi członkowie i członkinie podkreślili jak wiele się dzięki Pani nauczyli, a przede wszystkim docenili wytrwałość i odwagę, uznając, że Pani wyprzedza nasze czasy” – dodała Draginji Nadaždin uzasadniając nagrodę przyznaną wspólnie z członkami i członkiniami ruchu Amnesty International w Polsce.

Obok Marka i Tomasza Sekielskich do nagrody Pióro Nadziei 2019 nominowani zostali:
Anna Gmiterek-Zabłocka – dziennikarka i reporterka radia TOK FM Lublin; Anna i Jakub Górniccy – założyciele i redaktorzy serwisu z dziennikarstwem międzynarodowym – Outride.rs; Maja Staśko – aktywistka, publikuje m.in. w Krytyce Politycznej, Codzienniku Feministycznym, Gazecie Wyborczej.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się