Margherita Nani – włoskie odkrycie literackie

Margherita Nani – włoskie odkrycie literackie

Margherita Nani – włoskie odkrycie literackie

Udostępnij

Najmłodsza kandydatka do najbardziej prestiżowej włoskiej nagrody literackiej Premio Strega. Laureatka Międzynarodowej Nagrody Literackiej Miasta Como Margherita Nani
autirka "Anatomia doktora Mengele".

Dojrzała powieść obyczajowo-psychologiczna poszukująca odpowiedzi na pytanie o to, co stworzyło człowieka bez cienia człowieczeństwa.

O książce:

Rok 1955. Do niewielkiej miejscowości w sercu Brazylii przybywa tajemniczy Niemiec. Szuka pokoju do wynajęcia. Gościnę znajduje u rodziny Souza. Córka gospodarzy Pia wydaje się zauroczona tajemniczym nieznajomym. Nikt nawet nie podejrzewa, że gościem jest nazistowski lekarz Josef Mengele.

Doktor Mengele. Lekarz, którego chora ambicja pchnęła do nieludzkich eksperymentów. Co sprawiło, że był do nich zdolny – dzieciństwo bez miłości, surowy kraj, w którym przyszedł na świat, czy po prostu wrodzone zło? Co widziały w nim kobiety jego życia: nieczuła matka, kochająca żona, obozowa lekarka Teresa, Pia?  Czy którakolwiek z nich odkryła choćby fragment jego złożonej i zbrodniczej natury?

W tej opowieści fikcja przeplata się z rzeczywistością, w mistrzowski sposób tworząc portret psychologiczny jednego z największych zbrodniarzy XX wieku. Człowieka, którego niegodziwość uniemożliwia jakąkolwiek próbę zrozumienia i który nigdy nie poniósł kary za swoje czyny.

Kilka słów o autorce:

Margherita Nani urodziła się w Rzymie w 2000 roku. Materiały do swojej pierwszej książki „Anatomia doktora Mengele” zbierała kilka lat. Postacią doktora Mengele zaczęła interesować się w wieku 16 lat, gdyż jak wspomina „uderzyła mnie jego niegodziwość, lekarz, który zamiast leczyć ludzi, staje się dręczycielem”. Obecnie poświęca się studiom artystycznym i naukowym na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się