Martin Amis (1949-2023)

Martin Amis (1949-2023)

Martin Amis (1949-2023)

Udostępnij

9 maja, po walce z rakiem przełyku, zmarł Martin Amis, angielski powieściopisarz, eseista i scenarzysta. W 2021 roku nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się jego ostatnia powieść pt. „Opowieść wtajemniczonego”.

 

 

Wcześniej ukazały się także: „Lionel Asbo. Raport o stanie państwa”, „Nocny pociąg”, „Strefa interesów” oraz „Martwe dzieci”. Pisarz był znany z tego, że nie zwracał uwagi na konwenanse — krytycy i czytelnicy doceniali niezależność jego twórczości.

Martin Amis był autorem powieści uznawanych za najwybitniejsze dzieła brytyjskiej literatury lat 80. — "Forsa" czy "Pola Londynu". Należał do grupy powieściopisarzy określanych jako geniuszy epoki — obok wymieniano w niej Salmana Rushdiego, Iana McEwana i Juliana Barnesa. Amis wyróżniał się stylem — zarówno pisarskim, jak i zachowania — a także ignorowaniem zasad czy konwenansów. To przyniosło mu przydomek "Micka Jaggera literatury".


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się