9. Międzynarodowym Festiwalu „Książkowy Arsenał” w Kijowie

9. Międzynarodowym Festiwalu „Książkowy Arsenał” w Kijowie

Martyna Bunda na 9. Międzynarodowym Festiwalu „Książkowy Arsenał” w Kijowie

Udostępnij

W Kijowie dobiegł końca 9. Międzynarodowy Festiwal „Książkowy Arsenał”. Martyna Bunda zaprezentowała na nim ukraiński przekład Nieczułości autorstwa Dany Pinczewskiej, którego wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

Martyna Bunda wraz z Oksaną Zabużko wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Pomiędzy wyzwolicielami i okupantami”. Temat przewodni tegorocznej edycji festiwalu brzmiał „Sąsiedztwo: otwarte pytanie” i w jego ramach odbyła się promocja książki.

Autorka promowała ukraiński przekład „Nieczułości” także w serii spotkań z dziennikarzami. Recenzje książki i wywiady z Martyną Bundą ukazały się m.in. w takich opiniotwórczych mediach, jak Radio Kultura, Detector Media, Litakcent i chytomo.com. „Nieczułość” trafiła także do przeglądu 15 najciekawszych premier „Książkowego Arsenału” na antenie Hromadske TV (od 9'43'').

Organizowany od 2011 roku „Książkowy Arsenał” w Kijowie jest najważniejszą imprezą literacką na Ukrainie. Co roku nowości książkowe prezentuje na niej ponad 150 ukraińskich wydawców, a same targi i festiwal odwiedza wielotysięczna publiczność. W 2019 roku impreza została wyróżniona nagrodą dla festiwalu literackiego przyznawaną przez Londyńskie Targi Książki (The Literary Festival Award of The London Book Fair International Excellence Awards 2019). W tegorocznym programie międzynarodowym festiwalu – obok Martyny Bundy – wzięli także udział m.in. Bohdan Zadura i Adam Pomorski.

Martyna Bunda odwiedziła Kijów dzięki wsparciu Instytutu Książki we współpracy z ukraińskim Wydawnictwem Komora.

- Mateusz Adamski

Foto Żenia Perutska, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Komora


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się