Miasta Literatury UNESCO zapraszają na rezydencje

Miasta Literatury UNESCO zapraszają na rezydencje

Miasta Literatury UNESCO zapraszają na rezydencje

Udostępnij

Tartu, Bucheon, Lublana i Uljanowsk – to cztery Miasta Literatury UNESCO, które w 2020 roku oferują rezydencje artystyczne dla pisarzy i pisarek, ale także dla tłumaczy, rysowników i ilustratorów zamieszkałych w miastach należących do sieci Miast Kreatywnych.

Na dwie dwumiesięczne rezydencje zaprasza Tartu Miasto Literatury UNESCO. Pisarze i tłumacze związani z Krakowem mogą aplikować na jeden z dwóch terminów pobytu rezydencjalnego: kwiecień-maj oraz październik-listopad. W zgłoszeniu, oprócz wypełnionego formularza, powinien znaleźć się fragment opublikowanego tekstu (w języku angielskim lub estońskim) lub opublikowane tłumaczenie z języka estońskiego na inny język. Termin przyjmowania aplikacji upływa 21 lutego. Szczegóły naboru można znaleźć w tym miejscu

Nabór na rezydencję literacką w koreańskim Bucheon – do 28 lutego organizatorzy pobytu w „mieście bibliotek” czekają na aplikacje pisarzy, tłumaczy, rysowników i ilustratorów zainteresowanych kulturą kraju rezydencji. 4-6 tygodniowy pobyt dwojga zaproszonych twórców odbędzie się między lipcem a sierpniem tego roku. Aplikować mogą autorzy posiadający przynajmniej jedną publikację. Pełną listę wymaganych dokumentów i zobowiązań, które rezydenci powinni spełnić w Bucheon można znaleźć tutaj.

29 lutego upływają terminy przyjmowania zgłoszeń do Lublany Miasta Literatury UNESCO na dwie rezydencje literackie: majową oraz listopadową. Zaproszeni są autorzy posiadający w swoim dorobku przynajmniej jedną publikację książkową w szeroko pojętej dziedzinie „fiction” (proza, dramat lub poezja). Rezydencje odbędą się w oddalonym kilka kroków od centrum miasta Swisshouse Creative Centre, będącym częścią International Centre of Graphic Arts. W tej kreatywnej przestrzeni twórcy będą mogli spędzić jeden miesiąc. Szczegółowe informacje tutaj.

Termin zgłoszeń do Uljanowska upływa 30 kwietnia. Oprócz pisarzy fiction i non-fiction posiadających przynajmniej jedną publikację książkową, aplikować mogą także tłumacze, ilustratorzy, scenarzyści i artyści sztuk wizualnych. Na wybranego twórcę zainteresowanego kulturą rosyjską czeka jednomiesięczna rezydencja we wrześniu 2020 roku. Szczegóły na stronie.

[źródło: wirtualnywydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się