"Miasto duchów" - są zbrodnie, które będą dręczyły Was latami

"Miasto duchów" - są zbrodnie, które będą dręczyły Was latami

Miasto duchów - są zbrodnie, które będą dręczyły Was latami

Udostępnij

"Obezwładniający mróz, przerażająca zbrodnia i glina, który zamienił skrzypce na pistolet". Wojenna przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Rewol Rossel, niegdyś świetnie zapowiadający się skrzypek, przed którym otwierała się wielka kariera, obecnie jest milicyjnym śledczym w Leningradzie.

Pewnej przeraźliwie mroźnej nocy zostaje wezwany do koszmarnej zbrodni. Na przecinających las torach kolejowych znaleziono pięć starannie, wręcz pedantycznie ułożonych zwłok. Dochodzenie okazuje się najtrudniejszym ze wszystkich, które Rossel dotychczas prowadził. I najbardziej niebezpiecznym. Prowadzi go najpierw do muzycznych kręgów miasta, a w końcu aż na sam Kreml, szczyt czerwonej władzy. W którym z tych światów ukrywa się zabójca…?

Opinia o książce:

„Pięć zmasakrowanych ciał porzuconych na torach kolejowych to początek niesamowicie wciągającej powieści dziejącej się w stalinowskiej Rosji, w scenerii mroźnego Leningradu. Misternie skonstruowana intryga, wyraziste postacie. Absolutnie genialne!” Vincent V. Severski

Kilka słów o autorach:

Ben Creed to pseudonim Chrisa Rickaby’ego i Barneya Thompsona. Rickaby był copywriterem i pracował w różnych agencjach reklamowych, aż w końcu założył własną. Thompson jest klasycznie wykształconym muzykiem, który dwa lata studiował pod kierunkiem legendarnego profesora dyrygentury Ilji Musina w Konserwatorium Petersburskim. Biegle włada językiem rosyjskim. Obecnie jest redaktorem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się