Jedność - Wakacje z książkami
 Nielsen webinar - "Między "Dżumą" a pandemią. Aktualny obraz rynku książki w Polsce i na świecie

Nielsen webinar - "Między "Dżumą" a pandemią. Aktualny obraz rynku książki w Polsce i na świecie

"Między "Dżumą" a pandemią. Aktualny obraz rynku książki w Polsce i na świecie - Nielsen webinar

Udostępnij

Szanowni Państwo,
kiedy w październiku ubiegłego roku laureatką literackiej Nagrody Nobla została Olga Tokarczuk jej książki zajmowały czołowe pozycje na liście top20 Nielsen BookScan, a wysoka sprzedaż utrzymała się aż do świąt. Z kolei Nowy Rok i cały pierwszy kwartał należał pod tym względem do Andrzeja Sapkowskiego i Blanki Lipińskiej, na których sukces wpłynęła również ekranizacja ich powieści. A teraz, w czasach pandemii, na listy sprzedaży powróciła “Dżuma”, kupujemy więcej książek dla dzieci i zaczytujemy się w seriach z gatunku fiction.  

 

Można zatem zastanawiać się, czy książka to dobro kultury czy raczej typowy produkt posiadający swą cenę, sezonowość i podlegający trendom? Nielsen BookScan to panel księgarski badający sprzedaż książek w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych. Chcemy opowiedzieć Państwu, jak wygląda aktualny obraz rynku książki, na czym polega jego specyfika w Polsce oraz jakie trendy będą wpływać na jego kształt w najbliższych miesiącach.  

To wszystko miało wydarzyć się na żywo dokładnie teraz na koniec maja w trakcie Warszawskich Targów Książki. Ponieważ jednak aktualnie nie jest to możliwe, zapraszamy do świata książki w formie wirtualnej. Przygotowaliśmy kolejny webinar Nielsena w piątek 22 maja w godz. 11.00 - 11.45. W agendzie zaplanowaliśmy 30 min. prezentacji oraz 15 min. sesji Q&A. Naszymi prelegentami będą Ewa Rybołowicz, Dyrektor ds. współpracy z Sieciami Handlowymi Nielsen Connect oraz Renek Mendruń, Konsultant w Nielsen Book. Zapraszamy do udziału: 

LINK DO REJESTRACJI 

Zespół Nielsen Book 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się