Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii zaprezentują literaturę dla dorosłych

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii zaprezentują literaturę dla dorosłych

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii zaprezentują literaturę dla dorosłych

Udostępnij

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii (Bologna Children’s Book Fair) zapowiadają, że w 2023 roku po raz pierwszy w historii zaprezentują także sektor z literaturą dla dorosłych. Zmiana uświetni 60. rocznicę targów, która przypada właśnie w przyszłym roku.

Nasze Centro Agenti Letterari (Centrum Agentów Literackich) od lat odnosi wielki sukces i uważamy, że jego naturalną ewolucją jest otwarcie się na szerszą publiczność profesjonalistów z sektora praw. Zapewnienie nowych możliwości dla całej branży wydawniczej to świetny sposób na uczczenie wyjątkowych urodzin BCBF” – tak o decyzji powiedziała Elena Pasoli, dyrektorka Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii.

Wymiana praw jest centralnym elementem targów książki. Ważną rolę w tym istotnym aspekcie ekosystemu wydawniczego odgrywa Bologna Global Rights Exchange (GRE), czyli platforma cyfrowa, zrodzona w okresie pandemii, która pozwoliła wystawcom i odwiedzającym na dalszą prezentację, odkrywanie i wymianę praw na całym świecie, mimo że nie można było spotkać się osobiście.

„Ułatwi to wielu profesjonalistom wybór Bolonii” – komentuje Paula Peretti z Agencji Literackiej Peretti z Kolonii dla serwisu Börsenblatt. „Ale ci, którzy głównie handlują tytułami dla dorosłych, będą nadal preferować Londyn”.

Międzynarodowe Targi Książki Dziecięcej w Bolonii odbędą się w dniach 6-9 marca 2023 roku.

źródło: Rynek-Ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się