Jedność - Wakacje z książkami
Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zakończone

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zakończone

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zakończone [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Wielkie święto książek, trwające od środy we Frankfurcie nad Menem, w niedzielę dobiegło końca. Podczas gdy pierwsze dni miały charakter ściśle branżowy, w weekend targi otworzyły bramy przed czytelnikami. Polskie stoisko jest wówczas szczególnie licznie odwiedzane przez niemiecką Polonię.

W piątkowe popołudnie z czytelnikami spotkała się Martyna Bunda (wydarzenie było częścią trasy promującej w Niemczech jej książkę „Nieczułość”, obejmującą także Düsseldorf i Berlin). Pisarka i tłumacz jej książki, Bernhard Hartmann, przeczytali fragmenty tekstu, a rozmowa toczyła się między innymi wokół Kaszub, emocjonalnego doświadczenia traumy i śmierci, relacji człowieka ze zwierzętami, a także jej nowej, jeszcze niewydanej w Niemczech książki „Niebieski kot”.

Dominika Czerniak-Chojnacka – ilustratorka, graficzka i projektantka, autorka nagradzanej książki „Kominiarz-piekarz” – przeprowadziła warsztaty dla najmłodszych: w piątek w filii biblioteki miejskiej Bibliothekszentrum Sachsenhausen, a w sobotę na polskim stoisku. Kilkanaścioro dzieci najpierw żywiołowo animowało sceny z książki, potem zaś wykonało pomysłowe prace przy użyciu mąki i węgla, nawiązujące do estetyki ilustratorki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów z Dominiką Czerniak-Chojnacką i ze spotkania z Martyną Bundą:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się