Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zgodnie z planem

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zgodnie z planem

Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie zgodnie z planem

Udostępnij

Targi Książki we Frankfurcie odbędą się w dniach 14-18 października w centrum wystawienniczym, a jednocześnie wirtualnie. Tak postanowiła dziś Rada Nadzorcza Börsenverein des Deutschen Buchhandels.

„Targi Książki we Frankfurcie są wizytówką międzynarodowego przemysłu książkowego i dlatego w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród specjalistów i osób zajmujących się obrotem prawami, ale także wśród czytelników. Stały się międzynarodową agorą wymiany intelektualnej. Chcemy wykorzystać tę formę dyskursu nawet w czasie kryzysu i zachować ją dla przyszłości branży książkowej” – mówił Siegmar Mosdorf, przewodniczący rady nadzorczej.

Jürgen Boos, dyrektor targów, podkreślił: „W tym roku organizacja targów książki we Frankfurcie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki obecności w centrum wystawienniczym, wydarzeniom związanym z książkami na miejscu i wirtualnie zwiększamy świadomość autorów i branży. Frankfurckie Targi Książki 2020 to edycja specjalna – program realizowany na miejscu w połączeniu z przyszłościowymi formatami cyfrowymi”.

Targi Książki we Frankfurcie oczekują udziału wystawców z całej Europy oraz, w zależności od obowiązujących wówczas ograniczeń podróży, z innych części świata. Szczegóły dotyczące programu tegorocznej edycji zostaną ogłoszone pod koniec czerwca.

Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Kanada.

Jak poinformowano, liczba odwiedzających przyjętych w tym samym czasie na teren targów będzie zależeć od powierzchni brutto zajętej w październiku.

W ubiegłym roku targi odwiedziło 7450 wystawców ze 104 krajów. Wzięło w nich udział 302 267 odwiedzających.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się