Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”. Malopolska

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”. Małopolska

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki” w Małopolsce

Udostępnij

9 sierpnia w zabytkowych wnętrzach krakowskiej restauracji Wierzynek organizatorzy zapowiedzieli szereg imprez, które mają nie tylko udowodnić, że czytanie to świetny sposób na spędzenie wakacji, ale także, że rodzinne zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Małopolski to  fantastyczna przygoda dla małych i dużych.

Po szumnym otwarciu w Krakowie, odbyły się spotkania z autorami i artystami na zamku królewskim Wawelu, na zamku w Wiśniczu, w Domu Malarek w Zalipiu i w Muzeum Zabawek w Krynicy. Została tez otwarta niezwykła wystawa „Dziura w całym. Bohdan Butenko. Ilustracje” w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie.

To jeszcze nie koniec. Najlepsze przed nami?

W Nowym Sączu:

23 sierpnia, g. 11:00 – 12:00
Kura show w wykonaniu Pana Poety

Sądecki Park Etnograficzny to kolejna perła Małopolski. Macie pojęcie jak wyglądała dawna szkoła, a dom? Zapraszamy Was w kolejną podróż w czasie? Jesteście gotowi? Po zwiedzaniu zapraszamy na niezwykłe show – KURA SHOW – w wykonaniu Pana Poety! Jak sam mówi, dzieciństwo powinno być woow i takie też są jego warsztaty  Na każde Show zabiera ponad dwieście rekwizytów do kreatywnych zabaw. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze. Dzięki temu dzieci są zaangażowane w bajkę, lepiej pamiętają jej treść i zapominają o smartfonach, tabletach i innych internetach;)

Miejsce: Sądecki Park Etnograficzny

23 sierpnia 2019, g. 12:00 – 13:00
Wernisaż wystawy „Kto Ty Jesteś? Polak mały!” w Nowym Sączu

Wystawa „Kto ty jesteś? Polak mały!” odpowiada na pytania czym jest Polska, Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzimych.

Wystawę będzie można oglądać w Sądeckim Parku Etnograficznym
od 23.08 do 9.09

23 sierpnia 2019, g. 10:00 – 11:00
Warsztat edukacyjny dla dzieci – młodych podróżników i odkrywców! Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem „Wombat Maksymilian – podróże i przygody”

Wombat Maksymilian – to seria nagradzanych powieści podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi. Książki stanowią punkt wyjścia i tło edukacyjnego spotkania autorskiego. Będzie mowa o różnych zwierzętach. Ale najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. O podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan (tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”). A także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”.

Miejsce: Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu, Oddział dla dzieci, ul. Lwowska 21

23 sierpnia 2019, g. 11:00 – 14:00
Ostry Dyżur Literacki w Bibliotece

W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana przez Fundację Czas Dzieci w ramach projektu „Ostry Dużur Literacki w bibliotekach”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Miejsce: Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu Oddział dla dzieci, ul. Lwowska 21

W Starym Sączu:

23 sierpnia 2019, g. 14:00 – 15:00
Spotkanie multimedialne z lekturą „Skrzynia Władcy Piorunów”! Tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką! Detektywi na kółkach i Nikola Tesla! z Marcinem Koziołem

Spotkanie z autorem lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” (z serii „Detektywi na kółkach”), jest nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną. Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka! Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji skupimy się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci. Choć może się wydawać, że tak przedstawiony Tesla to wymysł wyobraźni, rodem z literatury science-fiction, to wszystko, co o nim powiemy i przeczytamy – wydarzyło się naprawdę!

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

24 sierpnia 2019, g. 15:00 – 16:30
Międzypokoleniowy plener artystyczny – poprowadzi Urszula Palusińska (graficzka nagrodzona prestiżowymi nagrodami, m.in. Polskiej Sekcji Ibby, oraz Bolonia Ragazzi Avard)

Jeśli lato to leżenie brzuchem do góry, zapraszamy na relaksujące, nieco zabawne ale też bardzo inspirujące spotkanie. Co widzi dziecko leżąc brzuchem do góry? A co mama, tata, babcia, dziadek? Czy potraficie namalować świat widziane z tej perspektywy? Czy samolot może być wielkości ważki? Przekonajcie się!

Miejsce: Ogród przy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

24 sierpnia 2019, g. 12:00 – 15:00
Ostry Dyżur Literacki w Bibliotece

W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Akcja towarzysząca Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej, zorganizowana przez Fundację Czas Dzieci w ramach projektu „Ostry Dużur Literacki w bibliotekach”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

24 sierpnia 2019, g. 18:00 – 19:00
Wernisaż wystawy – „Światy Innocentiego” Ilustracje z książek: „Pinokia”, „Kopciuszka”,„Wyspy skarbów”

Roberto Innocenti (ur. 16 lutego 1940) – włoski ilustrator. Mieszka i pracuje w Montespertoli w pobliżu Florencji.

Innocenti jest artystą-samoukiem. W wieku 13 lat opuścił szkołę, by pomóc swojej rodzinie, pracując w hucie. W wieku 18 lat udał się do Rzymu i rozpoczął pracę w animacji filmowej, a następnie poświęcił się ilustrowaniu książek.

Innocenti zasłynął jako ilustrator klasyki literackiej: Dziadka do Orzechów, Pinokia, Opowieści wigilijnej, Kopciuszka, Calineczki i innych baśni.

Miejsce: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu

25 sierpnia 2019, g. 11:00 – 13:00
Spotkanie i zabawa literacka z Gruffalo w Starym Sączu

Jeden z najpopularniejszych bohaterów brytyjskiej literatury dla dzieci odwiedzi Stary Sącz. Jeśli dobrze poszukacie, spotkanie go na “Bobrowisku”. Czeka was wspólna zabawa, zainscenizowanie treści książki, rozdanie upominków, wspólne zdjęcie.

„Gruffalo” – książka, która, została wydana w 45 krajach, jej nakład przekroczył 5 milionów egzemplarzy. Zdobyła niezliczoną ilość nagród, doczekała się ekranizacji, adaptacji teatralnych wielu form wydawniczych.

Opowieść o Gruffalo była wystawiona na Broadway, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA.

Miejsce: Enklawa Przyrodnicza –„Bobrowisko” w Starym Sączu

Wszystkie wydarzenia są darmowe, a dzieci otrzymują upominki literackie.

Niezbędna jest rezerwacja pod adresem: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się