Miesiąc Spotkań Autorskich, Wrocław 2018,

Miesiąc Spotkań Autorskich, Wrocław 2018,

Miesiąc Spotkań Autorskich 2018

Udostępnij

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi także doroczne letnie spotkania z literaturą. Od 2 lipca do 1 sierpnia zapraszamy codziennie do Mediateki na lekturę twórczości pisarzy i pisarek z pięciu krajów, zaproszonych na festiwal Miesiąc Spotkań Autorskich. W tym roku gościem honorowym festiwalu będą autorzy z Turcji.

Miesiąc Spotkań Autorskich to festiwal o osiemnastoletniej tradycji. Powstał w czeskim Brnie i stopniowo rozszerzył się na dalsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie odbywa się w Brnie, Koszycach, Ostrawie, Wrocławiu i Lwowie. Nasz cel, to działanie na rzecz integracji krajów Europy i Świata poprzez poznawanie oraz popularyzowanie ich kultury i literatury.

Miesiąc Spotkań Autorskich to ponad 30 dni literatury i ponad 300 spotkań z twórcami, które odbywają według dwóch głównych linii programowych. Pierwsza linia reprezentuje literaturę rodzimą (tj. według miejsca odbywania się festiwalu - literaturę czeską, słowacką, polską i ukraińską), a druga przedstawia literaturę kraju, który w danym roku jest gościem honorowym festiwalu

Spotkania odbywają się codziennie wieczorem w Mediatece. Od godz. 19.00. Fragmenty swojej twórczości przedstawią pisarze z Polski, Czech, Słowacji lub Ukrainy. O godz. 20.30 zapraszamy na spotkania z gośćmi z Turcji. Wszystkie spotkania będą tłumaczone na język polski, wstęp wolny.

W tym roku gościem honorowym Miesiąca Spotkań Autorskich będzie Turcja – we Wrocławiu zaprezentuje się 31 wybitnych twórców literatury tureckiej, m. in. takie wybitne osobowości jak: Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli, Behçet Çelik, Sema Kaygusuz.


Szczegółowe informacje o festiwalu, który odbywa się w pięciu miastach i czterech krajach (Wrocław, Brno, Ostrawa, Koszyce, Lwów) oraz o poszczególnych autorach można będzie znaleźć na stronie www.msa.wroclaw.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się