Mural poświęcony Januszowi Korczakowi powstanie we Florencji

Mural poświęcony Januszowi Korczakowi powstanie we Florencji

Mural poświęcony Januszowi Korczakowi powstanie we Florencji

Udostępnij

We Florencji powstanie mural poświęcony Januszowi Korczakowi – zapowiedziano we wtorek. Praca rumuńskiego artysty Ache 77 zostanie odsłonięta na murze szkoły podstawowej i będzie gotowa na obchodzony 27 stycznia Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Mural o powierzchni 80 metrów kwadratowych przypominający postać polskiego społecznika i pedagoga, który zginął w niemieckim obozie zagłady w Treblince w 1942 roku wraz z dziećmi z sierocińca z warszawskiego getta, powstanie na murze szkoły Fanciulli.

„Prace rozpoczną się za kilka dni” – powiedziała dyrektor szkoły Lucia Di Giovanni, cytowana przez agencję Ansa. „To inicjatywa o ogromnej wartości edukacyjnej. Kto lepiej niż szkoła może przyjąć i upowszechniać przesłanie miłości i gościnności?” – dodała.

Projekt ten poparł prezes wspólnoty żydowskiej z Florencji Marco Liscia, który podkreślił: „To inicjatywa o wielkim znaczeniu, przede wszystkim dlatego, że realizowana jest w szkole”.

Sara Funaro z wydziału oświaty w zarządzie miasta oświadczyła, że „jest to mural poświęcony wielkiemu człowiekowi po to, by jego postać, jego wielkość jako lekarza, pedagoga i nauczyciela była znana, wspominana i upowszechniana”.

[źródło: PAP]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się