Nabór do programu rezydencji w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Nabór do programu rezydencji w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Nabór do programu rezydencji w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nabór do dwóch projektów rezydencjalnych – rezydencji literackich dla ludzi pióra i rezydencji poetyckich w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

IV nabór na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej potrwa do 13 stycznia 2024 roku. Uczestnicy programu – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – będą mieli przez miesiąc do dyspozycji mieszkanie noblistki oraz otrzymają stypendium. Mecenasem programu jest ERGO Hestia.

Wybrani przez Fundację twórcy oprócz mieszkania i stypendium otrzymają także dostęp do Archiwum Wisławy Szymborskiej w Bibliotece Jagiellońskiej. Fundacja może im także zorganizować spotkanie autorskie w Krakowie.

Dotychczasowymi rezydentami mieszkania poetki w ramach tego konkursu byli: Joanna Ostrowska, Andrzej Titkow, Mikołaj Łoziński, Linda Del Sarto, Waldemar Bawołek, Ewa Sułek.

Regulamin IV Edycji Konkursu Rezydencji Literackich 

Załączniki do Regulaminu 

Z kolei rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej są organizowane wspólnie przez Fundację Wisławy Szymborskiej oraz Jerzy Peterkiewicz Educational Foundation. Nabór do nadchodzącej edycji programu również potrwa do 13 stycznia.

W ramach projektu na czterotygodniowy pobyt rezydencjalny w Krakowie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej zostaną zaproszone dwie osoby. Program Rezydencji Poetyckich skierowany jest do poetów i poetek z Polski i z zagranicy posiadających polskie obywatelstwo i/lub polskie pochodzenie.

Laureaci Programu Rezydencji Poetyckich w czasie pobytu w Krakowie będą mogli realizować projekt poetycki, którego zarys przedstawią w zgłoszeniu.

Dotychczasowymi rezydentami mieszkania poetki w ramach tego konkursu byli: Radosław Jurczak, Joanna Guzik, Aldona Kopkiewicz, Jerzy Fedorowicz.

Regulamin Konkursu Rezydencji Poetyckich 

Załączniki do Regulaminu 

źródło: Fundacja Wisławy Szymborskiej


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się