Nabór na rezydencje literackie Kraków-Wilno

Nabór na rezydencje literackie Kraków-Wilno

Nabór na rezydencje literackie Kraków-Wilno

Udostępnij

Do 15 września potrwa nabór na rezydencje literackie dedykowane pisarzom i pisarkom, a także tłumaczom i tłumaczkom z Wilna. To efekt współpracy pomiędzy dwoma Miastami Literatury UNESCO - Krakowem i Wilnem.

Organizatorzy zapraszają na 4-tygodniowy pobyt w Pałacu Potockich, w samym sercu krakowskiego Starego Miasta. Rezydentom oferują stypendium w wysokości 500 euro brutto, a także pokrycie kosztów transportu do i z Krakowa.

Kandydaci ubiegający się o rezydencję powinni: mieć związek z Wilnem Miastem Literatury UNESCO oraz co najmniej jedną opublikowaną książkę na koncie (ewentualnie scenariusz filmowy lub teatralny). Powinni też znać język angielski na poziomie średniozaawansowanym. Podczas rezydencji powinni oni pracować nad konkretnym projektem twórczym.

Wymagane dokumenty (formularz zgłoszeniowy, fragment opublikowanego tekstu w języku polskim lub angielskim, biografię/CV oraz – opcjonalnie – list referencyjny lub motywacyjny) należy przesyłać na adres: residencies@miastoliteratury.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się