Biblioteka Słó - Wtedy W Lonszscu
Nagroda Lipskich Mediów, Maren Bonacker

Nagroda Lipskich Mediów, Maren Bonacker

Nagroda lipskich targowych mediów dla Maren Bonacker

Udostępnij

Zwyciężczynią nagrody targowych mediów na Lipskich Tragach Książki za twórczość krytyczno-literacką poświęconą literaturze dla dzieci i młodzieży została Maren Bonacker.

Kilka słów o autorce:
 
Po ukończeniu studiów specjalizowała się w badaniach nad literaturą dla dzieci i młodzieży, pracowała na Uniwersytecie w Gießen. Obecnie pracuje jako niezależna dziennikarka, zasiada w różnych jury ds. nagród za literaturę dla dzieci i młodzieży oraz kieruje działem literatury dziecięcej w Bibliotece Phantastic Wetzlar - mówimy o Maren Bonacker, która wczoraj otrzymała 8. avj medienpreis na Targach Książki w Lipsku. „Anke Sperl, Stefanie Leo, Christine Knödler, Verena Hoenig, Susanna Wengeler, Franz Lettner, Sylvia Mucke i Christiane Paxmann, Roswitha Budeus-Budde - a teraz Maren Bonacker”, przewodnicząca avj Renate Reichstein wymienia zwycięzców ostatnich lat. „To jest wspólne dla nich wszystkich, że w ostatnich dziesięcioleciach szczególnie angażowali się w książki pisane dla dzieci i młodzieży - w tym Maren Bonacker”.

„Dzieci uwielbiają książki”, powiedziała Maren Bonacker w wywiadzie dla Targów Książki w Lipsku w ubiegłym roku, dodając: „Chociaż media cyfrowe są także fascynacją dla dzieci, kiedy rodzice są świadomi tego, jak piękne są książki, jakie to piękne. Optyczne doświadczenie książki, a następnie przekazanie go swoim dzieciom, to znacznie więcej dla książki obrazkowej niż tylko mowa o zdjęciach i tekście, w tym o  papierze,  jego jakości i zapachu - tablet nigdy nie będzie tak pachniał". Cóż za piękny hołd dla książki dla dzieci!

Oprócz Maren Bonacker, Janett Cernohuby (www.janetts-meinung.de i Bücherkarussell) nominowani byli Katrin Hörnlein (Die Zeit), Katharina Mahrenholtz (NDR Mikado) i Tobias Weber (www.johnnyspapablog.de).

Katrin Müller i Ursula Frommholz były w stanie nagrodzić nagrodą specjalną „Reading Promotion” za 130 lektur „Lesewelt Berlin e.V.” W uzasadnieniu napisano: „Bardzo się cieszę, że stoją przede mną dwie panie, które z pasją angażują się w promocję czytania” - powiedziała laudator Renate Reichstein. „Jeśli rozejrzysz się po stronie głównej i zobaczysz, jakie działania pani Müller i pani Frommholz przenoszą się na książkę dziecięcą, to zrozumiecie, dlaczego Świat Czytania otrzymał tą nagrodę - nawet jeśli inni kandydaci zasłużyli również na tę nagrodę".

Partnerem współpracy nagrody medialnej są Targi Książki w Lipsku.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się