Nagroda im. Wisławy Szymborskiej - ogłoszenie nominacji za rok 2019 i 2020

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej - ogłoszenie nominacji za rok 2019 i 2020

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej - ogłoszenie nominacji za rok 2019 i 2020

Udostępnij

Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na konferencję prasową, podczas której ogłoszone zostaną tytuły książek poetyckich nominowanych do Nagrody. Przedstawionych zostanie pięć nominacji za rok 2019 i pięć za rok 2020.

 

W konferencji udział wezmą: Robert Piaskowski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury), Olga Brzezińska (prezeska Fundacji Miasto Literatury), Katarzyna Szulc (ERGO Hestia Partner Strategiczny), Xavier Farré (Członek Kapituły Nagrody im. Wisławy Szymborskiej), Joanna Bociąg (Sekretarz Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej i Sekretarz Nagrody), Michał Rusinek (Prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej).

Konferencja odbędzie się w poniedziałek, 17 maja, godz. 12.00. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią, odbędzie się online. Będzie transmitowana w mediach społecznościowych – na profilach @Nagroda im. Wisławy Szymborskiej @WislawaSzymborska oraz @Kraków Miasto Literatury UNESCO.

10 lipca 2021 roku, podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Pałacu Potockich wręczona zostanie Nagroda za dwa zwycięskie tomy. Gala wręczenia Nagrody będzie transmitowana na portalu Wirtualna Polska, platformie PLAY Kraków i w mediach społecznościowych: na profilach @WislawaSzymborska oraz @Kraków Miasto Literatury UNESCO.

W 2021 roku Nagroda zostanie przyznana po raz ósmy i dziewiąty. W poprzednich latach otrzymali ją: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015), Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (przeł. Katarina Šalamun-Biedrzycka i Miłosz Biedrzycki, 2016), Marcin Sendecki za tom W (2017), Julia Fiedorczuk za tom Psalmy i Linn Hansén za tom Przejdź do historii (przeł. Justyna Czechowska, 2018), Marta Podgórnik za tom Mordercze ballady (2019).

Dziennikarzy zainteresowanych rozmową o nominacjach zapraszamy do biura Fundacji Wisławy Szymborskiej, ul. Urzędnicza 20/6, w poniedziałek 17 maja od godz. 14.00 do 17.00. Do Państwa dyspozycji będą: Xavier Farré (Członek Kapituły Nagrody im. Wisławy Szymborskiej), Joanna Bociąg (Sekretarz Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej i Sekretarz Nagrody), Michał Rusinek (Prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej).

 

Organizator: Fundacja Wisławy Szymborskiej

Dofinansowanie: Miasto Kraków

Partner strategiczny: ERGO Hestia

Współfundator Nagrody: BNP Paribas

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Miłosz Festival, Fundacja Miasto Literatury, Mercedes Benz Zasada Automotive, Kaizen Media, Precision Machine Parts Poland, Teńczyńska Okovita, Likus Hotele i Restauracje – Restauracja Pod Różą.

Patroni medialni: Wirtualna Polska, „Gazeta Wyborcza", „Książki. Magazyn do czytania”, „Magazyn Wizje”, Wyliczanka.

Kontakt:

Paulina Bandura

Fundacja Wisławy Szymborskiej

T 606 40 74 74

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się