Nagroda Książka Roku 2024 Polskiej Sekcji IBBY – czas na nadsyłanie zgłoszeń

Nagroda Książka Roku 2024 Polskiej Sekcji IBBY – czas na nadsyłanie zgłoszeń

Nagroda Książka Roku 2024 Polskiej Sekcji IBBY – czas na nadsyłanie zgłoszeń

Udostępnij

Polska Sekcja IBBY ogłosiła swój coroczny konkurs na książkę roku. Nagrody główne zostaną przyznane w czterech kategoriach: Nagroda literacka, Nagroda graficzna, Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa oraz Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”.

W kategoriach Nagroda literacka i Nagroda graficzna można zgłaszać książki wydane przez polskich wydawców w okresie od 1 listopada 2023 roku do 31 października 2024 roku. Zgłoszeń należy dokonywać w dwóch terminach: do dnia 31 sierpnia 2024 roku dla książek wydanych od 1 listopada 2023 roku do 30 czerwca 2024 roku i do dnia 31 października 2024 roku dla książek wydanych w terminie od 1 lipca 2024 roku do dnia 31 października 2024 roku.

Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” zostanie przyznana we współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko. W tym roku trafi ona do twórcy/autora/autorów/wydawcy książek (tekstów literackich, książek obrazkowych lub komiksów) o tematyce związanej z partycypacją dzieci i wysłuchiwaniem ich głosu, opublikowanych w okresie ostatnich 10 lat (czyli od 1 stycznia 2014 roku do 31 października 2024 roku).

Kandydatów do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową, wysyłając wypełniony formularz na adres: konkurs@ibby.pl.

Szczegółowy regulamin konkursu i wszystkie potrzebne formularze można znaleźć TUTAJ.

RP / źródło: Polska Sekcja IBBY


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się