Nagroda Niemieckich Księgarzy dla Austriaka

Nagroda Niemieckich Księgarzy dla Austriaka

Nagroda Niemieckich Księgarzy dla Austriaka

Udostępnij

Jak poinformowała w poniedziałek 16 października kapituła nagrody Niemieckich Księgarzy we Frankfurcie nad Menem, jej tegorocznym laureatem został 31-letni austriacki pisarz Tonio Schachinger za powieść „Echtzeitalter”.

Do nagrody oprócz Schachingera byli nominowani, także pisarki Terezia Mora, Necati Öziri, Anne Rabe, Sylvie Schenk i Ulrike Sterblich.

Nagroda dla najlepszej niemieckojęzycznej powieści roku jest dotowana sumą 25 000 euro. Pozostałych pięciu finalistów otrzymuje po 2 500 euro. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w ratuszu Roemer we Frankfurcie w dniu poprzedzającym otwarcie Międzynarodowych Targów Książki w tym mieście i była transmitowana na żywo.

Niemiecka Nagroda Księgarzy jest  jest przyznawana od 2005 roku w ramach Międzynarodowych Targów Książki. Fundacja Kultury Książki i Promocji Czytelnictwa Związku Niemieckich Księgarzy nagradza niemieckojęzyczną powieść roku. W 2022 roku wyróżniony został Kim de l'Horizon za powieść „Blutbuch”. W 2021 roku Niemiecka Nagroda Książki trafiła do Antje Ravik Strubel za jej powieść „Blaue Frau”.

(KNA/jar) 

źródło: https://www.dw.com


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się