Nagroda Specjalna Magazynu Literackiego KSIĄŻKI dla Rebisu

Nagroda Specjalna Magazynu Literackiego KSIĄŻKI dla Rebisu

Nagroda Specjalna Magazynu Literackiego KSIĄŻKI dla Rebisu

Udostępnij

Nagrodę Specjalną Magazynu Literackiego KSIĄŻKI – za upowszechnianie wiedzy historycznej i przekłady najcenniejszych prac z literatury zagranicznej – otrzymał Dom Wydawniczy Rebis

Decyzja o wydawaniu literatury historycznej na początku nowego wieku była dla nas z jednej strony oczywista, ponieważ sami z żoną tym się interesujemy, z drugiej – jednak nie. Kiedy zastanawialiśmy się nad poszerzeniem naszego profilu wydawniczego, na rynku funkcjonowało już kilku bardzo dobrych tradycyjnych wydawców literatury historycznej i w związku z tym uważaliśmy, że będzie bardzo trudno zainteresować czytelników naszymi pomysłami. Okazało się inaczej. Dość szybko zdobyliśmy zaufanie i bardzo dynamicznie poszerzaliśmy to pole historyczne w naszym profilu wydawniczym. Stało się jednym z trzech głównych filarów oficyny. W tej chwili wydajemy literaturę z różnych okresów historycznych, od starożytności, przez średniowiecze, aż po literaturę współczesną. (…) Cieszymy się, że możemy wiedzę historyczną upowszechniać. Szczególnie cenne jest wydawanie książek o historii Polski pisanych przez autorów obcojęzycznych. Spojrzenie z zewnątrz na naszą historię jest niezwykle wartościowe – mówił Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego Rebis.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się