Najlepsza książka na Gwiazdkę  2018

Najlepsza książka na Gwiazdkę 2018

Najlepsza książka na Gwiazdkę 2018

Udostępnij

Drodzy Czytelnicy jest nam bardzo miło poinformować i ogłosić, że w Oficynie Wydawniczej "Impuls" mamy Najlepszą Książkę na Gwiazdkę 2018!

Początkiem grudnia 2018 poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu najlepszych książek na gwiazdkę organizowany przez wortal Granice.pl. 52 nowości wydawniczych rywalizowało w 16 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na gwiazdkę 2018". W głosowaniu oddano ponad 40 tysięcy głosów. Którą książkę wydaną w ostatnich miesiącach warto wybrać na gwiazdkowe prezenty? Już podpowiadamy:

Decyzją internautów najlepszą książką na gwiazdkę 2018 w kategorii Nie tylko dla dziewczyn została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta przewodniczki. 

Gratulujemy ważnego wyróżnienia i tytułu: Najlepsze Książki na Gwiazdkę 2018!  Serdecznie dziękujemy za oddanie Waszych głosów w plebiscycie na nasze publikacje, dziękujemy organizatorom plebiscytu wortalowi Granice.pl. Dziękujemy za wsparcie i sympatię dla naszych publikacji, dla autorów, dla nas.

O książce:

W kategorii Nie tylko dla dziewczyn najlepszą książką tego lata została publikacja-reprint harcerski z roku 1914 Agnes Baden-Powell pt. Dziewczęta-Przewodniczki. Wchodząca w skład serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”, która to ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1946. 

Mężczyzna i kobieta wspólne cele, lecz różne drogi mają przed sobą, bo życie od każdego z nich innej służby wymaga, inne na każdego wkłada obowiązki.

Składają się na to przyczyny rozmaite, zbyt zawiłe, by je tutaj można było roztrząsać. Samo podkreślanie tej różnicy wystarcza dla objaśnienia stanowiska, jakie zajęła miss Agnes Baden-Powell w swoim podręczniku dla Dziewcząt-Przewodniczek.

Myśl zorganizowania Dziewcząt-Przewodniczek wzbudziła ogromny zapał wśród kobiet w Anglii, zwłaszcza wśród warstw inteligentnych. Jako instruktorki i kierowniczki mają obszerne pole do pracy społecznej a także możność ćwiczenia siebie samych w kierunku kształcenia swego charakteru i woli. W całej Anglii potworzyły się komitety organizacyjne, które werbują ochotniczki, tworzą patrole i drużyny, kontrolują działalność instruktorek i przełożonych oddziałów, pilnują ścisłego przestrzegania praw Przewodniczek, rozdawania odznaczeń, zawiadują finansami drużyn. Mają one swoje biuro, czyli tak zwaną główną kwaterę i prowadzą korespondencyę z komitetami okręgowemi, które znowu znoszą się z przewodniczącą całej organizacyi miss Agnes Baden-Powell, mieszkającą w Londynie. W ten sposób cały kraj jest objęty zwartą siecią patroli i drużyn Dziewcząt-Przewodniczek.

Podręcznik ten przystosowany do naszych warunków oddajemy dziewczętom naszym, jako drogę do samowychowywania, zdobycia sprawności fizycznej i doskonalenia się moralnego...

(zapraszamy do książki)

Dziewczęta - Przwodniczki


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się