Wydawnictwo Jedność
 Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych”

Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych”

„Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” - specjalny dodatek do nowych „Książek. Magazynu do czytania”

Udostępnij

Dziś – we wtorek, 19 czerwca br. na rynku ukazał się kolejny numer „Książek. Magazynu do czytania”. Po raz pierwszy do dwumiesięcznika dołączony jest dodatek – wydanie „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych”, w całości poświęcone literaturze dziecięcej i nie tylko.

Zespół „Książek. Magazynu do czytania” stworzył wyjątkowy, 24-stronicowy dodatek poświęcony nowościom książkowym dla młodszych, nie tylko metrykalnie, czytelników. Wydanie dedykowane jest rodzicom, którzy poszukują wiarygodnych podpowiedzi, co z coraz bogatszej rynkowej oferty podsunąć swoim dzieciom. Na łamach dodatku znalazły się m.in. wybór 10 najlepszych premier książkowych dla dzieci według Joanny Olech, nowych powieści young adult według Natalii Szostak i Justyny Sucheckiej oraz wydań dla małych przyrodników według Wojciecha Mikołuszki. Czytelnicy dowiedzą się również, kogo wkurza Małgorzata Musierowicz, czy inteligentnym dzieciom wolno się nudzić, za co kochamy Pippi Pończoszankę i co czyta z dziećmi Justyna Bargielska, a dodatkowo będą mogli się też zapoznać – razem z dziećmi – z opowiadaniem o skarpetce autorstwa Justyny Bednarek, z ilustracją Daniela de Latour.

Natomiast na okładce nowego wydania dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do Czytania” po raz pierwszy w historii magazynu znalazły się dwie postacie – Frankenstein i pisarka romantyczna Mary Shelley, która stworzyła powieść o potworze i jego twórcy w trakcie... wakacji. Sylwetkę Mary Shelley przedstawia czytelnikom Weronika Murek, a Natalia Szostak rozmawia z jej brytyjską biografką.

Oprócz tego w numerze: Dariusz Nowacki ocenia kryminalną tetralogię o Saszy Załuskiej bestsellerowej pisarki Katarzyny Bondy, sprawdzając, czy królowa polskiego kryminału nie jest przypadkiem (troszeczkę) naga; Wojciech Nowicki przedstawia wszystkie smaki starożytnej Grecji (niektóre są szokujące!). Janusz Rudnicki wyciąga na światło dzienne niewygodne fakty z życia naszych wielkich – Marii Konopnickiej, Ignacego Paderewskiego i Marii Dąbrowskiej, a Milena Rechid Chehab wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu szczęścia, które da się określić jednym nieprzetłumaczalnym na polski wyrazem.

Dla nowych „Książek” teksty przygotowali także: Katarzyna Wężyk – o historii wibratora i Juliusz Kurkiewicz – o pośmiertnej sławie fotografa Petera Hujara; Michał Nogaś rozmawiał z Danielem Magarielem i Pierre Lemaitrem, a Łukasz Grzymisławski z prof. Ryszardem Koziołkiem o tym, jakie bestsellery kochają Polacy. Czytelnicy mogą też zerknąć na „Półkę z nowościami”, czyli najpełniejszy w Polsce przegląd najciekawszych nowości, reprezentujących wszystkie gatunki, także tych od mniejszych wydawców.

Nowe wydanie „Książek, Magazynu do czytania” ukazało się 19 czerwca br. w cenie 11,99 zł. Jest dostępne m.in. w punktach sprzedaży prasy, a także – dla prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej” – w aplikacji i na Wyborcza.pl/ksiazki.

Numer wspiera promocja na nośnikach reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, w radiu, w kinach sieci Helios i w punktach sprzedaży prasy, a także autopromocja. Kreację kampanii przygotował dział marketingu „Gazety Wyborczej”.

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się