„Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha

„Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha

Najpiękniejsza książka świata została wydana w Polsce – werdykt prestiżowego konkursu

Udostępnij

„Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha wydany w 2016 roku przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” został nagrodzony w prestiżowym konkursie  50 Books | 50 Covers jako „przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, w której zdjęcia zostały umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą” (z werdyktu jury).

50 Books | 50 Covers to konkurs na najlepiej zaprojektowaną książkę roku. Konkurs organizowany jest od 1923 i uznawany jako jeden z najbardziej prestiżowych w branży projektowania graficznego na całym świecie. Nagrodzone książki reprezentują najlepsze i najciekawsze trendy w projektowaniu graficznym w Stanach Zjednoczonych i Europie. Konkursowi towarzyszy wystawa, na której można oglądać nagrodzone publikacje. Organizatorem konkursu jest AIGA (Amerykański Instytut Sztuki Graficznej). Od 2012 partnerem konkursu jest Design Observer.

 Książka „Dziennik podróży” jest zapisem procesu powstawania Teatru w Budowie – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2009 roku zapoczątkowało trwającą siedem lat wyprawę przez czas opracowywania nowej koncepcji i przebudowy „współczesnych ruin” – teatru operowego, którego projektowanie i budowa rozpoczęły się w 1972 roku, a zakończyły w roku 2016.

 Projekt graficzny przygotowali Idalia Smyczyńska i Robert Zając.

 To już drugie wyróżnienie dla tej publikacji. W 2016 roku projekt książki otrzymał nagrodę na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie w konkursie Edycja.

Autorzy projektu o nagrodzie:

„Cieszymy się z zauważenia i docenienia naszego projektu poza Polską – publikacja jest również anglojęzyczna. W finale konkursu nagrodzono również inne książki i okładki, które lubimy i cenimy”. 

 O autorach:

Idalia Smyczyńska – zajmuje się komunikacją wizualną (w szczególności projektowaniem wydawniczym i projektowaniem identyfikacji wizualnych). Współtworzy kolektyw kilku.com. Inicjatorka i współorganizatorka konferencji dotyczącej grafiki użytkowej i typografii Typolub.

 Robert Zając – projektant-grafik. Współtworzy kolektyw projektowy kilku.com. Zajmuje się identyfikacją wizualną, projektowaniem wydawniczym i systemami informacji kierunkowej. Absolwent i sympatyk Akademickiego Kursu Typografii. Mieszka i pracuje w Lublinie.

materiały prasowe: teatrnn.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się