Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com

Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com

Największe literackie wydarzenie wiosny – Wirtualne Targi Książki od 19 maja na Empik.com

Udostępnij

Wojciech Chmielarz, Jakub Żulczyk, Magdalena Grzebałkowska, Anna Ciarkowska i Magdalena Witkiewicz – Empik ujawnia pierwsze nazwiska z długiej listy autorów, których najnowsze tytuły będą miały swoją premierę podczas Wirtualnych Targów Książki. Trzecia edycja wydarzenia rozpocznie się 19 maja i potrwa aż do 1 czerwca.

Na stronie Empik.com na czytelników czeka kilkadziesiąt wyczekiwanych premier, ponad 50 spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, 3 sekcje tematyczne dedykowane różnym grupom odbiorców, liczne oferty promocyjne, możliwość zdobycia książki z autografem i wiele innych atrakcji. Kolejne nazwiska pisarzy, których będzie można spotkać podczas targów Empiku zostaną ogłoszone już wkrótce.

Przez pełne dwa tygodnie, od 19 maja do 1 czerwca, czytelnicy będą mogli uczestniczyć w ponad 50 interaktywnych spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami, zdobywać książki z autografami i korzystać z ofert rabatowych na premierowe tytuły. Podział Wirtualnych Targów Książki na sekcje tematyczne umożliwi intuicyjne poruszanie się po mapie wydarzenia i indywidualny dobór najciekawszych treści:
 
- w strefie Apostrof odbywać się będą spotkania z nagradzanymi autorami literatury pięknej i reportażu
- segment #sięczyta będzie dedykowany literaturze młodzieżowej;
- a w ramach strefy literatury dziecięcej Przecinek i Kropka, oprócz premierowych spotkań z autorami, swój finał będzie miała 12. edycja Konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2020 roku „Przecinek i Kropka”. 22 maja poznamy laureatów statuetek przyznawanych przez jury, a także specjalnej Nagrody Czytelników. Głosowanie na nią trwa do 14 kwietnia za pośrednictwem strony www.empik.com/przecinek-i-kropka/konkurs.

Już pierwszego dnia na Targach pojawi się nagradzana autorka Magdalena Grzebałkowska z premierą najnowszej książki „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” (Wydawnictwo Agora). Tym razem autorka wyruszyła na poszukiwanie niezwykłych historii dzieci z różnych stron świata, aby przedstawić obraz wojny widzianej oczami jej najmłodszych uczestników. Tylko tutaj swoją premierę będzie miała także, zapowiedziana niedawno kolejna książka Wojciecha Chmielarza pt. „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy). Na trzecią odsłonę serii z Dawidem Wolskim w roli głównej czytelnikom przyszło czekać 4 lata. O tym, czym zaskoczy ich kolejny tom serii rozpoczętej tytułami „Wampir” i „Zombie” autor opowie podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 21 maja.

Dni do wyczekiwanej premiery mogą odliczać także fani Jakuba Żulczyka, który wkrótce rozszerzy swój dorobek wydawniczy o powieść „Informacja zwrotna” (Świat Książki). Jak zapowiada sam autor, książkę można określić ANTYkryminałem, pełnym tajemnic i zagadek, których rozwiązanie może być zupełnie inne, niż się z pozoru wydaje. O to, co dokładnie kryje się pod tą definicją, będzie można zapytać samego autora podczas spotkania 25 maja. Udział w targach potwierdziły także jedne z najpopularniejszy polskich pisarek. Magdalena Witkiewicz zaprezentuje nowy, trzymający w napięciu thriller „Wizjer” (Wydawnictwo W.A.B.), a Anna Ciarkowska powróci z opowieścią „Dewocje” (Wydawnictwo W.A.B.)
To już trzecia edycja Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik. Format ten od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem czytelników i wypełnił lukę po odwołanych w zeszłym roku największych stacjonarnych targach książki, odbywających się tradycyjnie w Warszawie i Krakowie.
 

- W ramach dwóch poprzednich edycji WTK zorganizowaliśmy prawie 90 spotkań autorskich online, w których wzięły udział 2 miliony uczestników. Na tegoroczne wiosenne Targi szykujemy ponad 50 wydarzeń, w tym przede wszystkim premierowe spotkania z autorami najważniejszych nowości oraz liczne aktywności towarzyszące. Z pewnością będzie to największe literackie wydarzenie tej wiosny, a już teraz mogę zapowiedzieć, że kolejna odsłona powróci jesienią. Jestem też przekonany, że online’owa formuła targów książki zostanie z nami również po pandemii - Marcin Maćkiewicz, Menedżer Działu Eventów Empik

Ważnym elementem Wirtualnych Targów Książki będzie program wydarzeń branżowych skierowanych do wydawców, autorów i innych uczestników rynku książki, a także strefa książki cyfrowej, czyli e-booków i audiobooków, które szczególnie zyskały na popularności w czasie pandemii.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się