Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz Książką Reporterską Roku

Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz Książką Reporterską Roku

Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz Książką Reporterską Roku

Udostępnij

Magazyn „Press” oraz Fundacja Grand Press ogłosiły wyniki konkursu, który promuje najbardziej wartościową twórczość reporterską w dziedzinie literatury faktu. Oceniano książki wydane od 1 czerwca 2019 roku do 31 lipca 2020 roku. Książką Reporterską Roku została „Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz.

Wykluczenie komunikacyjne dotyczy co trzeciej osoby w Polsce. Przez lata było tematem tabu, gdyż częściej dotyczy osób z mniejszych miejscowości. Autorka oddała im głos, tak by to ich historie dotarły z całą siłą do czytelnika. Ten przemyślany literacko reportaż rozprawia się z zaniedbaniami ostatnich 30 lat w Polsce i abdykacją państwa ze swoich obowiązków wobec obywateli” – czytamy w uzasadnieniu.

W jury konkursu zasiadali: Piotr Bratkowski, Bernadetta Darska, Roman Kurkiewicz, Cezary Łasiczka i Beata Stasińska. Autorka zwycięskiej publikacji otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Nagrodę Czytelników i 5 tys. zł przyznano Dorocie Karaś i Markowi Sterlingowowi za książkę „Walentynowicz. Anna szuka raju” (SIW Znak). Werdykt uzasadniono w następujący sposób: „To zaskakujący reportaż biograficzny, ujawniający skomplikowane losy Anny Walentynowicz, jednej z czołowych bohaterek Sierpnia ’80. Książka jest wspaniale napisaną i doskonale udokumentowaną opowieścią, udowadniającą rzetelną pracę dziennikarską autorów”.

Partnerem nagrody Książka Reporterska Roku jest Miasto Sopot.

Zapraszamy także do lektury wywiadu z Olgą Gitkiewicz w cyklu Nocny stolik.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się