Brian Aldiss,

Brian Aldiss,

Nie żyje Brian Aldiss. Legendarny pisarz zmarł w wieku 92 lat

Udostępnij

W wieku 92 lat zmarł Brian Aldiss, słynny pisarz science fiction i wielokrotny laureat nagród literackich. W Polsce szczególną popularność zyskały jego powieści "Non-Stop", "Cieplarnia" oraz "Trylogia Helikonii".

Odznaczony za zasługi dla literatury tytułem Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE), Brian Wilson Aldiss przyszedł na świat 18 sierpnia 1925 roku w Norfolk. Zmarł dokładnie w swoje urodziny, 18 sierpnia 2017 roku.

W latach 1943-1947 Aldiss służył w armii brytyjskiej na Dalekim Wschodzie. Po powrocie do domu został księgarzem w Oxfordzie i tam napisał swoją pierwszą książkę - "The Brightfount Diaries". Niedługo później wygrał konkurs gazety "The Observer", dzięki opowiadaniu "Not For An Age".

Najbardziej znanym utworem pisarza pozostaje "Trylogia Helikonii" przedstawiająca z ogromnym rozmachem losy planety, której kalendarzowy rok trwa przez 3000 lat. Szczególne miejsce w sercach polskich fanów zajmują także powieści "Non-Stop", opisująca cywilizacje rozwijające się na pokładzie olbrzymiego statku kosmicznego i "Cieplarnia" opowiadająca o ziemskim ekosystemie miliardy lat po zagładzie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się