Nie żyje Paul Auster, ceniony pisarz i reżyser

Nie żyje Paul Auster, ceniony pisarz i reżyser

Nie żyje Paul Auster, ceniony pisarz i reżyser

Udostępnij

Zmarł Paul Auster, amerykański pisarz, scenarzysta i reżyser. Twórca filmu „Lulu na moście” miał 77 lat. Informację o jego śmierci przekazała mediom dziennikarka Jacki Lyden, przyjaciółka artysty.

Paul Auster urodził się 3 lutego 1947 roku w rodzinie żydowskiej. Na początku lat 70. ukończył Columbia University. Tuż po studiach podróżował i pracował jako marynarz na statku. Do Stanów Zjednoczonych wrócił w 1974 roku, by na spokojnie zająć się pisaniem. Swoją karierę zaczynał od poezji i esejów. Popularność przyniosła mu jednak dopiero „Trylogia nowojorska”, opublikowana w 1987 roku. W skład serii wchodziły trzy powieści detektywistyczne - „Szklane miasto”, „Duchy” i „Zamknięty pokój”, które zawierały liczne rozważania egzystencjalne. Akcja powieści rozgrywała się w Nowym Jorku, mieście, z którym pisarz był nieodłącznie związany.

- Ja chciałem zostać pisarzem i to, że się nim stałem, nie jest zrządzeniem losu, pragnienia i wytrwałości, mówil Paul Aster w wywiadzie z 2018 roku Michałowi Nogasiowi.

Jego książki w Poslce publikowało wyudawnictwo Noir sur Blanc.

źródlo:https://rozrywka.radiozet.pl/, https://wyborcza.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się