„Nieczułość” Martyny Bundy główną bohaterką akcji „Gdańsk czyta”

„Nieczułość” Martyny Bundy główną bohaterką akcji „Gdańsk czyta”

„Nieczułość” Martyny Bundy główną bohaterką akcji „Gdańsk czyta”

Udostępnij

Zakończyło się głosowanie na książkę, która będzie główną bohaterką tegorocznej akcji „Gdańsk czyta”. W tym roku gdańszczanie wybrali powieść „Nieczułość” Martyny Bundy.

tym roku mieszkańcy Gdańska mogli wybrać spośród dwóch pozycji. Były to „Gdańskie wspomnienia młodości” Johanny Schopenhauer oraz „Nieczułość” Martyny Bundy. Aż 70% głosujących zadecydowało, że główną rolę w tegorocznej akcji odegra „Nieczułość” Martyny Bundy. 

„Gdańsk czyta” to wydarzenie organizowane w Gdańsku w ramach popularnej akcji „One City, One Book”, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Założenie organizatorów jest proste – chcą, aby wybraną książkę przeczytało jak najwięcej mieszkańców i mieszkanek danego miasta. Aby do tego doprowadzić, organizowanych jest szereg wydarzeń w różny sposób odnoszących się do książki-bohaterki akcji. 

Lekturą wybraną przez gdańszczan w 2022 roku była „Talita” autorstwa Pawła Huelle – okazja była tym lepsza, że w ubiegłym roku gdański pisarz obchodził 65. urodziny.

Koordynatorem akcji „Gdańsk czyta” jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. W związku z tym instytucja planuje szereg wydarzeń związanych z promocją wybranej książki oraz całej akcji. Kalendarium tych wydarzeń będzie udostępniane TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się