"Nieśmiały zabójca" Clara Uson - nagrodzona Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz

"Nieśmiały zabójca" Clara Uson - nagrodzona Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz

"Nieśmiały zabójca" Clara Uson - książka nagrodzona Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz za najlepszą powieść napisaną w języku hiszpańskim przez kobietę

Udostępnij

26 maja trafi do księgarń Nieśmiały zabójca autorstwa Clary Usón, Za tę książkę autorka otrzymała w roku 2018 Premio de Literatura Sor Juana Inés de la Cruz, przyznawaną za najlepszą powieść napisaną w języku hiszpańskim  przez kobietę. Oddajemy zatem Państwu książkę piękną, podszytą gorzkim humorem, odważną i zaskakującą.

Każde pokolenie ma swoich rozbitków, każda rodzina swoje rany!

 Lata siedemdziesiąte. Cała Hiszpania poruszona jest niewyjaśnioną śmiercią Sandry Mozarovski, gwiazdki filmów erotycznych, rzekomej kochanki króla Jana Karola. Clara Usón wykorzystuje ten epizod hiszpańskiej historii, by pisać o sensie życia, ślepej nadziei młodości, o narracji, którą tworzymy jako nasz sposób na przetrwanie. W losach Sandry odnajduje echa własnego procesu autodestrukcji i złożonych relacji z matką.

Czytelnik otrzymuje inteligentną i wzruszającą powieść, w której Usón do perfekcji doprowadziła charakterystyczne dla swego pisarstwa badanie granic ironii i czułości, tragedii i komedii oraz wyobraźni.

Clara Usón urodziła się w Barcelonie w 1961 roku. Skończyła prawo i przez  20 lat była adwokatem. Zadebiutowała w roku 1998 powieścią Noches de San Juan, za którą otrzymała Premio Femenino Lumen.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się