Niezbędnik Współczesny – do czytania na wakacje
Przez ostatnie 10 lat w monograficznych numerach „Niezbędnika Inteligenta”, firmowanych przez autorskie środowisko tygodnika POLITYKA analizowano zjawiska takie jak post-prawda, pzyglądaliśmy się działaniu mózgu czy ostrzegaliśmy przed globalnymi zagrożeniami, jakim ludzie będą musieli stawić czoła.
Lecz spraw, o których naprawdę warto i trzeba by rozmawiać, jest tyle, że Redakcja Polityki odstępuje od formuły monotematycznej. Zmieniają swoje wydawnictwo w „Niezbędnik Współczesny” i do jego lektury zaproszamy częściej, co kilka tygodni – jeśli się Państwu ta formuła spodoba. Dla nas to także pewien eksperyment. Sprawdzimy czy takie czasopismo – zawierające eseje i „nieśpieszną” publicystykę o Polsce, człowieku i jego kondycji, o dziwnym świecie, w jakim żyjemy, o cywilizacji, jaką tworzymy – jest dziś potrzebne. My wciąż wierzymy, że czytanie jest niezbędne do życia.
W pierwszym numerze m.in. Jan Hartman zastanawia się jaka jest, a jaka powinna być etyka rozrodu, Ziemowit Szczerek przygląda się Europie, Edwin Bendyk ostrzega przed wyczerpywaniem się zasobów Ziemi, a na koniec Leszek Kołakowski mówi, co jest w życiu ważne.
Przy okazji premiery „Niezbędnika Współczesnego” zachęcamy Państwa do zaprenumerowania Polityki Cyfrowej Premium. Dzięki niej uzyskują Państwo wygodny dostęp online oraz w plikach do treści tworzonych przez redakcję POLITYKI – zarówno do bieżących wydań tygodnika, jak i wydań specjalnych: „Niezbędnika Współczesnego”, „Pomocnika Historycznego” i „Poradnika Psychologicznego Ja My Oni”.
Zapraszamy do lektury „Niezbędnika Współczesnego” i życzymy udanych wakacji!
Zespół Polityki Cyfrowej